Leslie Pietrzyk "Srebrna dziewczyna"

Na okładce tej książki znajdujemy taką informację:
"Dawno nie było tak głębokiej i zarazem tak przerażającej książki. Dawno nikt nie pokazał tak wielkich ran, które nigdy się nie zabliźniły.

Jeśli chcesz wreszcie przeczytać książkę „o czymś”, szczerą, trudną opowieść, miejscami wgniatającą w fotel; książkę, którą pokochasz albo nie, ale której na pewno długo nie zapomnisz – właśnie trzymasz ją w ręku.

Srebrna Dziewczyna to mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób, w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy".
To nie była łatwa lektura. Podchodziłam do niej kilka razy i nie byłam w stanie przeczytać jej za jednym razem. Czy to znaczy, że książka jest źle napisana? Nie powiedziałabym. Po prostu to jest specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu sposób, w jaki ta historia została opowiedziana. Mnie momentami bardzo męczyły te przeskoki czasowe (zwłaszcza, że czytałam książkę w największe upały i trudno było mi się skupić).

Autorka stara się poruszyć ważne tematy i plus dla niej za to. Jednak robi to w dość trudny sposób, dlatego nie każdy będzie czerpał przyjemność z czytania. W lekturze nie odnajdą się raczej nastoletni czytelnicy. To nie jest książka dla nich.

Historię poznajemy za sprawą głównej bohaterki, która opowiada w dość chaotyczny sposób. Jeśli nie lubicie przeskoków czasowych, to nie jest książka dla Was. Jeżeli to Wam nie przeszkadza, będziecie w trakcie lektury poznawać historię życia wspomnianej przeze mnie bohaterki. Nie jest ona łatwa i mam nadzieję, że niektóre aspekty dają Wam do myślenia.

Sporo tutaj niedopowiedzeń i podejrzewam, że ta książka będzie rajem dla osób, które zawodowo zajmują się rozbieraniem tekstów na części pierwsze. Sporo tutaj będzie do analizowania i interpretowania.

Jeśli lubicie wymagające i nieco chaotyczne powieści, możecie zaryzykować i sięgnąć po tę książkę. Jest specyficzna, ale nie znaczy, że jest przez to zła.

Leslie Pietrzyk
Srebrna dziewczyna
Wydawnictwo UIVI
Kraków 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka