Wrzesień z Marginesami!

Kochani, dzisiaj mam dla Was wrześniowe zapowiedzi Wydawnictwa Marginesy.

Jeśli do tej pory wytłumaczenie dziecku matematyki sprawiało Ci kłopoty, ta książka będzie rozwiązaniem."Łatwa matma", napisana przez norweskie ekspertki od edukacji, Elin Natås  i Anne Lene Johnsen, była jednym z bestsellerów 2017 roku w tym kraju. Autorki przekonują, że dzięki ich metodzie nauka matematyki staje się zabawą, a logiczne wskazówki ułatwiają przyswojenie przedmiotu, który wielu uczniom sprawia kłopoty!


Premiera już 5 września!

Po wyróżnionej nominacją do nagrody Wielkiego Kalibru powieści "Oszpicyn", Krzysztof Zajas wraca do bohaterów znanych z trylogii grobiańskiej -  policjantów, Andrzeja Krzyckiego i Lucjana Bałysia. Nową powieścią zatytułowaną "Wiatraki" inicjuje serię, w której dwaj krakowscy śledczy zostają wciągnięci w mafijne porachunki na Pomorzu. Jednocześnie angażują się w śledztwo w sprawie makabrycznych morderstw na farmie wiatraków. Kto zabija na wysokościach? Czy zwykły człowiek może dokonać czegoś takiego? A może działają tu jakieś nieczyste siły? 

Premiera odbędzie się 19 września!

Książka "Przemilczane" Joanny Ostrowskiej to pierwsza w w Polsce tak obszerna publikacja poświęcona w całości przemocy seksualnej w  okresie wojny.  Kwestia nazistowskich domów publicznych nadal pozostaje w sferze tabu. Przemilczane jest samo istnienie systemu kontrolowanego nierządu, ale też i jego ofiary. Przemilczany jest i okres powojenny, gdy zmuszane do prostytucji kobiety oskarżano o kolaborację. Dotychczas nie było "odpowiedniego" momentu. Nadal ofiary przemocy seksualnej to "nieistotne wyjątki". Joanna Ostrowska wypełnia tę lukę.

Iwona Szelezińska, autorka książki "Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu", jest absolwentką Instytutu Orientalistyki UJ i przewodniczką w Azji. Zafascynowana Nepalem i Indiami przywoziła tu przez lata turystów i dzieliła się z nimi swoją wiedzą. Lata podróży zaowocowały przyjaźniami, które wykroczyły poza zawodowe kontakty. Autorka spotkała wyjątkowe kobiety – boginkę w ludzkim wcieleniu, opiekunkę dzieci w sierocińcu, byłe prostytutki, rodzinę sadhu, pomagała przyjaciołom po tragicznym trzęsieniu ziemi w 2015 roku. Jak podkreśla, stara się nigdy nie oceniać przez pryzmat europejskich doświadczeń, czerpiąc naukę ze spotkań z inną kulturą i jest przekonana, że "siła Nepalu zasadza się w jego ludziach".

Magdalena Gembacka jest przede wszystkim znana w blogosferze dzięki swojemu blogowi Ammniam.pl, popularyzującemu kuchnię roślinną dla dzieci i dorosłych. Na potrzeby książki "Więcej warzyw na talerzu" autorka ułożyła 80 nowych przepisów, dzięki którym nauczymy dzieci jeść warzywa. Proponowane potrawy  są proste i pomysłowe, ale przede wszystkim pyszne i zdrowe! Wstęp napisany przez dietetyczkę, Magdalenę Desmond, tłumaczy znaczenie diety roślinnej w oparciu o najnowsze badania.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten miesiąc będzie ciekawy!z uwagi na moje zainteresowanie podoba mi się ta łatwa matematyka :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka