Justyna Kobus "Wygrać Hollywood. Przegrać życie"

Bohaterek tej książki nikomu raczej nie muszę przedstawiać. Ingrid Bergman, Marylin Monroe, Grace Kelly, Julia Roberts i kilka innych bohaterek. Gwiazdy wielkiego ekranu, których życie codzienne dalekie było od ideału. Część z nich była bohaterkami skandali. Idąc za głosem serca, traciły fanów i niekoniecznie dobrze na romansach wychodziły. Tak było między innymi z Ingrid Bergman. "Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi, talentu, poświęcenia i wyrzeczeń, ale również próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być znacznie wyższa, niż zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy".
Ostrzyłam sobie zęby na tę książkę od dnia, gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach. I tu nawet nie chodzi o to, że liczyłam na dzikie skandale i nie wiadomo, co jeszcze, ale zaintrygowała mnie uśmiechnięta Julia Roberts na okładce. Bardzo cenię ją jako aktorkę i chciałam się przekonać, dlaczego stała się jedną z bohaterek tej publikacji. Teraz już wiem, ale nie będę Wam tego zdradzać.

Wszystkie bohaterki łączy to, że były sławne, uwielbiane, ale na ich życiu cieniem położyła się jakaś tragedia. Autorka nie serwuje nam pełnych biografii tych kobiet. Jednak to w żadnym wypadku nie jest minus, a plus. Nie dostajemy skrótu Wikipedii, a pełne bólu historie, ukrywane przed światem.

Książka jest napisana prostym językiem, ale nie myślcie, że jest to poziom portali plotkarskich. Nic z tych rzeczy. Justyna Kobus dołożyła wszelkich starań, byśmy mogli zapoznać się z bohaterkami i poznali ich problemy, ale robi to z klasą. Nie szuka tanich sensacji. Pokazuje za to, że sława, uroda i pieniądze nie zawsze idą w parze z osobistym szczęściem. Czytając te historie, ucieszyłam się, że jestem szarym człowiekiem, który nie jest na świeczniku. Przynajmniej nikt nie śledzi każdego mojego ruchu, nie wytyka wpadek. I nie muszę udawać, że wszystko jest w porządku, podczas gdy cały mój świat wali się w gruzach.

O kilku sprawach nie miałam pojęcia. Nie wiedziałam, jak mroczne historie skrywają te gwiazdy Hollywood. I przy okazji dowiedziałam się o powiązaniach Ingrid Bergman z pewną aktorką. Jakoś umknęło to wcześniej mojej uwadze.

Tę książkę możecie spokojnie czytać na wyrywki. Rozdziały są w miarę krótkie, co będzie plusem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na lekturę. Żałuję jednej rzeczy - zabrakło mi zdjęć. Było ich tutaj niewiele i nad tym ubolewam. 

Jeśli interesujecie się gwiazdami Hollywood, polecam Wam tę publikację. Nie powinniście być zawiedzeni po lekturze, bo tak, jak już wspomniałam, książka jest napisana z klasą. 

Justyna Kobus
Wygrać Hollywood. Przegrać życie
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Poznań 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Taką książkę chętnie przeczytam. Choć nie siedzę ciągle na portalach plotkarskich, czasami lubię wiedzieć co u gwiazd słychać!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka