Październik z Marginesami!

Witajcie!
W tym miesiącu Wydawnictwo Marginesy ma dla Was prawdziwy wysyp nowości. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie, bo ja kilka książek chętnie przeczytam :)


Wstrząsający komiks Borisa Golzio pt. „Kroniki Francine R.” opowiadający prawdziwą historię byłej więźniarki obozu Ravensbrück, Francine Rivollier. Szczery i brutalny obraz wojennej rzeczywistości na długo pozostaje w pamięci czytelników.

Premiera miała miejsce 2 października!

Przebiegłe, chytre, okrutne… Czy aby na pewno? Książka Lucy Jones pt. „Lisy. Historia miłości i odrazy” wyjaśnia skomplikowaną relację ludzi z tymi pięknymi zwierzętami.

Premiera odbędzie się już 9 października!

„Matki i córki” Ałbeny Grabowskiej to opowieść o prababce, babce, matce i córce, których tragiczne losy przeplatają się z historią XX wieku. Autorka znana jest czytelnikom dzięki sadze rodzinnej „Stulecie Winnych” – na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP.

Premiera odbędzie się 16 października!

Bestsellerowa powieść Wojciecha Chmielarza pt. „Żmijowisko” doczekała się ekranizacji – już 3 listopada na antenie Canal+ rozpocznie się emisja serialu z doborową obsadą i w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Autorem scenariusza jest Wojciech Chmielarz i Dana Łukasińska.

Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci, tłumaczka i dziennikarka, swoją nową książkę „Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów” poświęciła artystom Polskiej Szkoły Ilustracji. To właśnie oni mieli wpływ na rozwój naszej wyobraźni – dzięki nim zapamiętaliśmy z dzieciństwa postaci z okładek ulubionych książek. Autorka dotarła do samych autorów, lub rozmawiała z ich bliskimi i rodziną.  

W książce „Stać się Leonardem” Mike Lankford rozbija mity i buduje Leonarda da Vinci od nowa. Tworzy dla współczesnych czytelników portret geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy jak największe z jego dzieł, będących wyrazem buntu i niewyczerpanym źródłem inspiracji.


„Pobudzeni” Randi Hutter Epstein to pasjonująca, dowcipna i szokująca opowieść o historii endokrynologii. A także o tym, że bywamy zaledwie marionetkami we władzy adrenaliny, oksytocyny, estrogenu i testosteronu.

Komiks Arne Jyscha pt. „Złoty Berlin”, odwołuje się do bestselerowej powieści, na podstawie której powstał najdroższy serial w historii niemieckiej kinematografii – „Babilon Berlin”. Autor będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Premiera odbędzie się 23 października!

Wyruszcie razem z Darwinem w fascynującą podróż w najdalsze zakątki świata. Odwiedźcie tropikalne lasy i pełne życia wody oceanów. Bądźcie świadkami odkryć, które dały początek przełomowej dla historii świata teorii ewolucji. Uznany duet autorów - Fabien Grolleau I Jérémie Royer, twórców komiksu Audubona. Na skrzydłach świata”, tym razem stworzył historię „Darwin. Jedyna taka podróż”.


Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka