Tadeusz Oszubski "Tajemnicze historie z pogranicza światów"

 

Książka na tropie tajemniczych wydarzeń z pogranicza światów.

Co łączy Mickiewicza z Himmlerem, Gilles'a de Rais z Isaakiem Newtonem, Zygmunta Krasińskiego z Katarzyną Paprocką i Thomasa Edisona z Conanem Doylem?

Odpowiedź jest prosta. Wszyscy oni wierzyli, że poza naszym ziemskim życiem istnieje coś więcej. Coś tajemniczego, nieuchwytnego, balansującego na granicy światów.

Wierzycie w zjawiska paranormalne? Ja nie do końca, ale czasem kiedy o nich czytam, czuję ciarki na całym ciele. Bohaterowie tej książki z takowymi się zetknęli. Procesy czarownic, wywoływanie duchów, ludzie wychowani przez zwierzęta. To nie były obce mi tematy, o kilku wcześniej już czytałam, ale było też trochę ciekawostek, o których wcześniej nie słyszałam. Jak na przykład rozważania nad tym, kto był ojcem Kolumba czy demon z dżungli.

Od razu zaznaczam, że ta książka nie stanowi obszernego opisu niewyjaśnionych zjawisk, to raczej jest dla czytelnika zarzucenie wędki i zainteresowanie go tym tematem. Są tu wydarzenia z różnych okresów w historii świata. Szkoda, że nie są one podane w sposób chronologiczny, bo wtedy można byłoby zobaczyć, jak na przestrzeni wieków zmieniały się wierzenia albo jakie tajemnicze zjawiska zaprzątały głowy ówczesnych ludzi, ale nie powiem, że to przeszkadza w lekturze czy wytrąca z rytmu czytani. 

Rozdziały są krótkie, można je spokojnie czytać na wyrywki, więc jeśli nie macie za dużo czasu na czytanie, a szukacie ciekawostek, które będziecie mogli zgłębić, to jest to propozycja dla Was. Spokojnie można przeczytać 2-3 rozdziały i odłożyć książkę na półkę, bez obaw, że stracicie wątek, jeśli wrócicie do niej za kilka dni.

Nie powiem, że nie mogłam spać ze strachu po przeczytaniu tej książki, ale kilka razy czułam niepokój w trakcie lektury i zastanawiałam się, jak doszło do wydarzeń opisanych w danym fragmencie. Próbowałam sobie to jakoś logicznie wytłumaczyć, ale nie zawsze się dało.

Najbliższe były mi rozdziały z polskim akcentem. Zaczęłam potem szukać innych informacji na temat na przykład biskupa Jordana i tego, jak właściwie doszło do chrztu Polski. Tak jak wspomniałam wcześniej, ta książka to dobry punkt wyjścia, żeby znaleźć jakiś temat do dalszej eksploracji.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Księgarni Tania Książka.

"Tajemnicze historie z pogranicza światów" możecie kupić na Taniaksiazka.pl
Sprawdźcie też inne nowości.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka