Czytelniczy Plebiscyt Literacki Złote Mole edycja 2015

Kochani!
Na początku miesiąca wspominałam o tym, że chcę stworzyć czytelniczy plebiscyt, w którym to my, a nie profesjonaliści, przyznamy symboliczne nagrody książkowe dla najlepszych, naszym zdaniem, książek. Dlatego też ogłaszam oficjalnie rozpoczęcie Czytelniczego Plebiscytu Literackiego na Złote Mole. Od dziś do 14 stycznia 2016 roku możecie zgłaszać najlepsze według Was książki wydane w tym roku. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje Portal Sztukater.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w zabawie?
Zasady są bardzo proste.

1. Od 14 listopada 2015 roku do 14 stycznia 2016 roku możecie głosować na najlepsze, Waszym zdaniem, książki wydane w 2015 roku. Poniżej znajdują się kategorie, w których zostaną przyznane nagrody:

Literacki Debiut Roku
Literatura faktu
Najlepszy kryminał/thriller
Najlepszy prequel/sequel
Najlepsza powieść kobieca/obyczajowa
Najlepsza powieść młodzieżowa
Najlepsza powieść fantasy/science fiction
Najlepsza reedycja
Najlepsza powieść historyczna
Najlepsza biografia/autobiografia

2. Nie macie obowiązku, by głosować w każdej kategorii. Co zrobić, by oddać ważny głos?
 • Wysłać na adres mailowy zlotemole@gmail.com wiadomość zatytułowaną Złote mole 2015
 • W treści wiadomości wpisujecie w jakiej kategorii i na kogo głosujecie.
 • Głos możecie oddać tylko raz. Musicie podpisać się imieniem i nazwiskiem
 • Możecie zagłosować wyłącznie na książkę wydaną w 2015 roku. Jeśli data wydania książki będzie inna - głos będzie nieważny.
 • Będzie mi miło, jeśli uzasadnicie swój głos. Portal Sztukater obiecał nagrody książkowe dla najbardziej kreatywnych czytelników głosujących w plebiscycie. Zostaną nimi uhonorowane 3 osoby.
Mój głos, jako osoby, która stworzyła ten plebiscyt, zostanie podany w oficjalnym filmiku, który pojawi się na blogu na przełomie grudnia i stycznia. Reszta głosów pozostanie tajna.

3. Po podliczeniu głosów na blogu pojawi się informacja o transmisji mini-gali. Wygrywa ten tytuł, który uzyska najwięcej głosów. W przypadku remisu dojdzie do dogrywki. Jeśli i ona nie rozstrzygnie wyniku - zwycięzca zostanie wylosowany. O wszystkim będziecie informowani na bieżąco, także będzie mi miło, jeśli polubicie Fanpage, na którym będą pojawiały się ważne ogłoszenia. Nie jest to jednak warunek obowiązkowy. Zachęcam także do polubienia Sztukatera.

Udostępniajcie tę informację komu tylko możecie. Im nas będzie więcej, tym lepiej :) Nie musicie mieć bloga, by wziąć udział w zabawie. Wystarczy wysłać jednego maila.
Dziękuję za każdy oddany głos. W razie pytań i wątpliwości, służę pomocą. Piszcie maile na ten adres mailowy: maria.derejczykzwierzynska@gmail.com. Mam nadzieję, że o akcji zrobi się głośno i zostaną nagrodzone naprawdę dobre książki. Jestem niezwykle ciekawa Waszych głosów. Czekam na wiadomości.

Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. Dobrze, że nie trzeba głosować w każdej kategorii, bo miałabym dylemat. Ale i tak muszę zastanowić się nad niektórymi typowaniami.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to zanim uzyskasz moje odpowiedzi, to chwilę sobie poczekasz, bo muszę się mocno zastanowić. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie wezmę udział, ale dam sobie czas na przemyślenie typów w każdej kategorii :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie wezmę udział w zabawie. Jednak do końca roku jeszcze trochę a może mi sie jeszcze trafi literacka perełka. Dlatego zaczekam do poczatku stycznia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł. Bardzo lubię tego rodzaju wyróżnienia i z chęcią wezmę w nim udział. Zaraz udostępnię informację na blogu, ale głosy pewnie wyślę bliżej końca roku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle książek ciekawych przeczytałam tegorocznych,że miałabym dylemat:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie było to łatwe ale głos oddany. Niedługo wrzucę informację do siebie na blog, jeżeli Ci to nie przeszkadza skopiuje część treści tak by nie wkradł się żaden błąd ;)

  www.mocnosubiektywna.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo, masz moje błogosławieństwo :) Im więcej osób dowie się o akcji, tym lepiej :) dziękuję :)

   Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka