Zaczytana dzieciom: #1 Magda i Bartosz Bieliccy "Przygody Telepatka i Melepetka"

Ostatnio w moje ręce wpada coraz więcej książek dla dzieci. Postanowiłam w związku z tym stworzyć kolejny cykl. W przeciwieństwie co Poniedziałków ze zbrodnią w tle i Królewskich Piątków nie będzie on regularny. 

Magdę Bielicką powinniście kojarzyć z wpisu o książce No i bajka, który ukazał się na moim blogu we wrześniu zeszłego roku. W tej książce pojawiła się pierwsza opowieść o dwóch myszkach: Telepatku i Melepetku. Był to dodatek do tej historii. Jakiś czas temu na naszym rynku wydawniczym pojawiła się bajka o tych myszkach.

Telepatek i Melepetek to dwaj bracia. Mieszkają w domu Starej Lofciary, która jest ich jedynym zmartwieniem. Nie patrzy zbyt przychylnie na dzikich lokatorów. Nawet kot Max nie jest kłopotliwy. Myszki wiodą spokojne życie. Do czasu odwiedzin kuzynów i przyjazdu wnuczki gospodyni, Irenki.

Na książeczkę składa się kilka opowieści. Dowiecie się między innymi tego, kim jest Kotosmok oraz jak obchodzi się w mysim świecie święta Bożego Narodzenia. Magda Bielicka stworzyła bardzo proste w odbiorze bajeczki, które nie tylko bawią, ale również uczą. Mówią bowiem o przyjaźni, empatii i szacunku do zwierząt. Całość dopełniają niezwykłe ilustracje Bartosza Bielickiego. To, że jest utalentowany, to mało powiedziane. Obrazki, które umieścił w książce swojej żony, są po prostu obłędne. Możecie zresztą zobaczyć przedsmak sami. Wydawcy naprawdę się postarali. To jedna z najładniejszych książek dla dzieci, jakie ostatnio widziałam.

Dzieci, które potrafią już czytać, na pewno doskonale poradzą sobie z Przygodami Telepatka i Melepetka. Będą dobrze się przy nich bawić. Przygody mysich braci są wciągające i nie liczą sobie zbyt wielu stron, dzięki czemu czyta się je bardzo szybko. Polecam małym wielbicielom zwierząt i ich rodzicom.

Magda i Bartosz Bieliccy
Przygody Telepatka i Melepetka
Wydawnictwo Novae Res
Gdynia 2016

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję
Wydawnictwu Novae Res.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Skoro nadaje się do samodzielnego czytania, z przyjemnością kupię ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupiłam dla chrześniaka... Bardzo się spodobała więc obdarowałam Telepatkiem jeszcze inne dzieci w rodzinie. Coś czuję, ze będzie to hit.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka