Tris Dixon "Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata"

Miałam w swoim życiu etap, że fascynowałam się boksem. Teraz ta faza jest za mną, ale Floyd Mayweather zawsze będzie mnie fascynował.

Pretty Boy to jeden z najbardziej uzdolnionych bokserów w historii. To sportowiec, do którego nie podchodzi się obojętnie. Albo się go kocha, albo zgrzyta się zębami na dźwięk jego nazwiska. Jest nieziemsko bogaty i wcale się z tym nie kryje. Udało mu się jednak dokonać tego, czego nie udało się wielu równie majętnych sportowców. Nie przepuścił swojej fortuny. Złożył pewną obietnicę i postanowił jej dotrzymać. Nie zdradzę jednak nic więcej. Musicie sami odkryć historię boksera. Naprawdę warto się z nią zapoznać.

Za pośrednictwem Trisa Dixona odkrywamy prawdziwą twarz tego człowieka. Pod maską utalentowanego i pewnego siebie boksera kryje się mężczyzna, który nie jest obojętny na krzywdę innych. Swoje ma za uszami, ale trudno go nie podziwiać.

Tris Dixon urzekł mnie swoim obiektywizmem. Solidnie przygotował się do napisania książki. Udało mu się uciec od oceniania wybryków Floyda Mayweathera. Owszem, wspomniał o nich, ale nie komentował ich w żaden sposób. Ta publikacja to prawdziwa biblia dla wszystkich fanów boksera. Poznajemy go, słuchając opowieści innych ludzi. Obraz przedstawiony przez autora jest kompletny. Pojawiają się na nim rysy, jednak dzięki nim jest on prawdziwy. Dixon nie stara się ubarwić historii sportowca. Ona sama w sobie jest barwna.

Musicie mieć na uwadze jedną rzecz. To opowieść przede wszystkim o sportowcu. Tris Dixon dokonał podsumowania bokserskich dokonań Floyda Mayweathera. Sporą część publikacji zajmują opisy walk na ringu. Są pełne pasji, emocje przeżywane w ich trakcie, udzielają się czytelnikom. Jeśli nie interesują Was zalani krwią bokserzy, poszukajcie lepiej czegoś innego do czytania.

Floyd Mayweather to legenda. Opowieść Trisa Dixona przybliża nam jego sylwetkę i sprawia, że zaczynamy widzieć w sportowcu kogoś więcej niż tylko obrzydliwie bogatego boksera. Dostrzegamy człowieka, który doszedł na szczyt, choć zaliczył po drodze parę upadków. To historia pełna pasji, zaangażowania i emocji. Przekonajcie się na własnej skórze kim właściwie jest mężczyzna posiadający najdroższe pięści świata.

Tris Dixon
Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata
Wydawnictwo Sine Qua Non
Kraków 2016

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka