Jessica Khoury "Zakazane życzenie"

Ona jest potężnym dżinnem, który od wieków był uwięziony w lampie. On jest złodziejem. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Alladyn odnajduje lampę, uwalnia Zharę. Świat jest pogrążony w wojnie między ludźmi i dżinnami, więc Zhara musi się ukrywać. Nikt nie może dowiedzieć się o jej istnieniu. Przybiera różne kształty, by trwać przy swoim nowym panu. Przynajmniej do czasu, aż ten wypowie trzy życzenia. Wszystko komplikuje się, gdy Nardukha, król dżinnów ofiaruje Zharze wolność. Co prawda ona od dawna o tym marzyła, ale musi wybierać między swoim szczęściem, a zakazanym uczuciem, którym obdarzyła Alladyna, choć wie, że nie wolno jej było tego zrobić. 


Kompletnie nie wiedziałam, na co się piszę, sięgając po tę książkę. Już nieco wyrosłam z opowieści o dżinnach zamkniętych w lampie, ale postanowiłam zaryzykować. I wiecie co? Kompletnie przepadłam. Na początku Alladyn nieco działał mi na nerwy, lecz dość szybko się do niego przekonałam. Zahra zaś od pierwszej chwili podbiła moje serce, choć była dżinnem i zrobiła coś niewybaczalnego.

Książkę połyka się niemal jednym tchem. Jest przepełniona magią. Przenosi czytelników do świata pełnego zdrady, obłudy i wojny między ludźmi i dżinnami. Nie brakuje tu barwnych postaci, które nadają opowieści rumieńców. Autorka bardzo dokładnie przemyślała to, co chciała przekazać w powieści i to właśnie zrobiła. To historia, która oczaruje nie tylko nastoletnich, ale też i dorosłych czytelników.

Dzięki Jessice Khoury powróciłam do czasów dzieciństwa, gdy mama czytała mi bajki o Alladynie. Przypomniała mi się magia, którą kiedyś się zachwycałam. Na nowo ją pokochałam i jestem bardzo ciekawa tego, co przyniosą mi kolejne części cyklu Zakazane życzenie. Mam nadzieję, że uda im się utrzymać klimat pierwszego tomu.

Zahra i Alladyn stanowią duet idealny, któremu nie można niczego zarzucić. Nieco obawiałam się tego, że otrzymam do czytania historię miłosną, o której za parę dni zapomnę. Nic bardziej mylnego. To niezwykła opowieść o skrywanych przez wieki tajemnicach, uczuciach drzemiących w głębi duszy, zdradzie i pokonywaniu własnych słabości. Maciej Pawlak, który przełożył powieść na język polski, wykonał kawał dobrej roboty. Dzięki niemu powieść zyskała charakter dawnych podań. Ukłon w jego stronę.

Jeśli szukacie książki spowitej magią, polecam tę pozycję. Jeżeli macie odwagę, wypowiedzcie życzenie. Pamiętajcie tylko, że prędzej czy później przyjdzie Wam za nie zapłacić.

Jessica Khoury
Zakazane życzenie
Wydawnictwo Sine Qua Non
Kraków 2017

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Zgadzam się z Tobą w stu procentach! (:
    Książka jest zdecydowanie warta polecenia!    http://live-and-let-read.blogspot.com/2017/03/zakazane-zyczenie-jessica-khoury.html

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka