J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Nie wiem, czy widzieliście film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Ja byłam na tym w kinie i moje serce podbił niuchacz. Co prawda sama bym go sobie nie sprawiła, ale trzeba mu przyznać, że w swoim psoceniu był uroczy. Dziś opowiem Wam o książce, z której dowiecie się o nim i o innych magicznych stworzeniach czegoś więcej.


Publikacja opisuje poszczególne gatunki stworzeń. Na samym początku dowiadujemy się, w jakiej skali je określono: czy da się je oswoić, czy najlepiej uciekać przed nimi z daleka. Pojawiają się tu także centaury czy elfy. Dlaczego uwzględniono je w książce o zwierzętach? Tego musicie przekonać się sami. Jak dowiedziałam się z lektury, niektóre stworzenia występują również w Polsce. To było dla mnie zaskoczenie. Większość zwierząt znałam z powieści o Harrym Potterze. Część pojawiła się w filmie, o którym wspomniałam. Pojawiło się kilka nowych stworzeń, o istnieniu których nie miałam pojęcia. Trochę żałuję, że o części z nich napisano niewiele. Znajdziecie tu dużo informacji o smokach, ale na przykład o jednorożcach nie dowiecie się zasadniczo niczego nowego.

Wydawca stanął na wysokości zadania. Publikacja jest pięknie wydana. Okładka, którą widzicie na zdjęciu, robi wrażenie. Podobnie zresztą jest z rycinami przedstawiającymi wybrane gatunki zwierząt. Warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce. To gratka zwłaszcza dla fanów Harry'ego Pottera.

Podobnie jak w przypadku Quidditcha i Baśni, dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom. Podarujmy im odrobinę magii.

J.K. Rowling
Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć
Wydawnictwo Media Rodzina
Poznań 2017

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Czytałam i uważam, że to bardzo ciekawy dodatek do serii ;) A teraz jeszcze tak pięknie wydany!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie trzy dodatki czytałam, posiadam i lubię. Pottera uwielbiam, więc to idealny dodatek do serii :)
    Zapraszam na nowy post :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka