Przedpremierowo! Krystyna Andruszkiewicz "Smak mobbingu"

Dobrze, gdy praca przynosi nie tylko pieniądze, ale także sprawia satysfakcję. Gorzej, gdy zamienia się w piekło na ziemi i sprawia, że człowiek na samą myśl o niej staje się nerwowy i nie ma ochoty nawet o niej myśleć. Mobbing nie jest tylko terminem stosowanym w psychologii. Dla Krystyny Andruszkiewicz stał się faktem.

Była szanowaną i lubianą przez uczniów i ich rodziców nauczycielką. Wszystko zmieniło się, gdy poszła na dłuższe L4. Po powrocie do pracy zauważyła, że koledzy po fachu zaczynają jej unikać. Zmiana dyrektora szkoły nie wyszła jej na dobre. Kobieta została poniżona i zwolniona. Wieloletnia walka o przywrócenie do pracy na niewiele się zdała. Ta książka powstała po to, by otworzyć ludziom oczy na zjawisko mobbingu.


Publikacja autorstwa Krystyny Andruszkiewicz jest niewielkich rozmiarów, ale daje sporo do myślenia. Zjawisko mobbingu jest dziś niestety na porządku dziennym. Bojąc się zwolnienia, współpracownicy mogą zmienić życie osoby słabszej psychicznie w piekło. Ofiara przeważnie zwalnia się sama lub zostaje zwolniona z pracy. To niestety może spotkać każdego z nas.

Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej publikacji. Teraz nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Dzięki niej poznałam mechanizm powstawania mobbingu i dowiedziałam się, co można zrobić, gdy coś takiego się przytrafi. Zarówno pracodawcy jak i pracownicy powinny przeczytać tę książkę. O mobbingu powinno się mówić głośno. W końcu to ofiara zapłaci za poniżenia ze strony innych. Nie chodzi mi tylko o utratę pracy, ale także o uszczerbek na zdrowiu. Psychicznym i fizycznym.

Mam nadzieję, że ta publikacja nie przejdzie bez echa. Przekonajcie się, co spotkało jej autorkę. Wyciągnijcie odpowiednie wnioski i nie dajcie sobą pomiatać. Pora mobbingowi powiedzieć zdecydowane nie.

Krystyna Andruszkiewicz
Smak mobbingu
Wydawnictwo Novae Res
Gdynia 2017

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. W naszych czasach niestety bardzo ciężko o satysfakcjonująca pracę :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten sam człowiek nadal krzywdzi ludzi na tym stanowisku - w tym dzieci i ich rodziców. Te same techniki. Metody zastraszania i nastawiania jednych ludzi na drugich to nadal główne narzędzie kadry w tej szkole. Rodzic

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka