Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #98 Hollie Overton "Laleczka"

Lily była uczennicą liceum, gdy została porwana spod szkoły. Przez osiem lat nie miała kontaktu z nikim oprócz swojego oprawcy i ich córeczki, Sky. Pewnego dnia udaje jej się uciec. Powrót kobiety wywołuje sensację. Lily orientuje się, że jej dawne życie odeszło w niepamięć, a ona musi nauczyć się żyć na nowo, choć nie będzie to wcale takie proste. Tym bardziej, gdy każdy jej krok jest obserwowany przez innych ludzi. Kobieta wie jednak, że musi walczyć i postawić swojego oprawcę przed sądem. Jaki przebieg będzie miała jej sprawa? Czy uda się jej odnaleźć spokój?


W tej historii niemal od samego początku wiadomo, kto stoi za porwaniem Lily, autorka nie robi z tego tajemnicy. Nie skupia się także na tym, co działo się, gdy dziewczyna przebywała w zamknięciu. Najważniejsze jest to, jak wyglądało życie głównej bohaterki po ucieczce. Kilka razy w trakcie lektury płakałam. Hollie Overton na tyle autentycznie wykreowała postać Lily, że byłam w stanie wczuć się w jej sytuację. 

Głównej bohaterki nie sposób nie polubić. Urzekła mnie tym, w jaki sposób wybrała imię dla swojej córeczki i jak się nią opiekowała. Starała się zapewnić jej możliwie jak najwięcej normalności i wychowywała ją na dobrego człowieka. Bardzo się z nią zżyłam i kibicowałam jej, by mogła wszystko na nowo poukładać, co było niezwykle trudne. W dniu porwania Lily utraciła bowiem nie tylko wolność, ale również całe dotychczasowe życie. Laleczka pokazuje nam, jak silne piętno to wydarzenie odcisnęło na jej bliskich i jak zmienili się oni sami. Nie będę jednak o tym opowiadać, musicie sami przekonać się, jak wyglądały te relacje.

Ta powieść to literacki debiut autorki, ale muszę przyznać, że jest dobry. Hollie Overton nie od razu odkrywa przed nami wszystkie tajemnice porywacza dziewczyny. To był świetny aktor, po którym nikt nie spodziewał się popełnienia takiej zbrodni. Dowiadujemy się także o tym, jak całą tę historię znosi jego rodzina. Jej członkowie również zostali dopuszczeni do głosu.

Laleczka to dobrze skonstruowany thriller psychologiczny. Hollie Overton bazuje głównie na uczuciach bohaterów i pozwala czytelnikowi wczuć się w ich sytuację. Plusem jest to, że nie wszystkie wydarzenia byłam w stanie przewidzieć. Nie myślałam, że tak potoczy się akcja, gdy podejrzany stanie przed sądem. Nie spodziewałam się takiej bomby, którą zaserwowała mi autorka. Ta książka nie pozwala o sobie szybko zapomnieć. Choć było już wiele podobnych do niej historii, ta ma w sobie coś mrocznego, co wyróżnia ją na tle innych. Angażuje czytelnika i nie pozwala oderwać się od lektury. Polecam wszystkim fanom thrillerów psychologicznych. Mam nadzieję, że nie będą rozczarowani tą powieścią.

Hollie Overton
Laleczka
Wydawnictwo Czarna Owca
Warszawa 2016

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka