Sierpień z Marginesami

Lipiec za nami, czas więc zaprezentować książki wydane nakładem Wydawnictwa Marginesy, które będziecie mogli przeczytać w sierpniu.


Stasi i wilk to powieść, której akcja toczy się w Halle-Neustadt, na jednym z pokazowych osiedli wybudowanych we Wschodnich Niemczech w czasach zimnej wojny. Tu, wśród bloków, które miały zapewnić mieszkańcom szczęśliwy byt, zaczynają ginąć dzieci.  Znana z  poprzedniej książki tego autora, inspektor Karin Muller, musi stawić czoło trudom śledztwa, ale i upiorom własnej przeszłości. Duszny, niepokojący klimat książki przywołuje atmosferę filmu Życie na podsłuchu i kryminałów Philipa Kerra.

Premiera powieści odbędzie się 17 sierpnia!

Jak daleko może posunąć się zestresowana samotna matka, która stara się być perfekcyjna? - o tym pisze Eileen Curtright w powieści Spalone mosty. Rebecca mieszka w niewielkiej miejscowości w stanie Nebraska, wychowuje syna, próbując pogodzić obowiązki rodzicielskie z zawodowymi. W takim miejscu nic nie umknie uwadze sąsiadów, a sama bohaterka jest osobą, która potrafi mocno skomplikować sobie  życie! To błyskotliwa satyra na współczesne rodzicielstwo.

Premiera powieści odbędzie się 23 sierpnia!

Dola aniołów J.R.Ward to kontynuacja losów rodziny Bradfordów, znanej z pierwszego tomu sagi pt. Królowie bourbona. Jej członkowie z trudem usiłują podtrzymać iluzję własnej zamożności i wysokiej pozycji społecznej, choć ich świat drży w posadach. Tym bardziej, że okazuje się, że domniemane samobójstwo rodzinnego patriarchy było morderstwem…

Premiera powieści odbędzie się 30 sierpnia!
1 września na ekrany polskich kin wejdzie nowy film Sofii Coppoli pt. Na pokuszenie. Znakomita ekranizacja świetnej powieści Thomasa Cullinana z gwiazdorską obsadą – m.in. Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning, została doceniona na Festiwalu Filmowym w Cannes – nagrodą za reżyserię.

Ranny żołnierz, John McBurney, zostaje uratowany podczas wojny secesyjnej i trafia do żeńskiej szkoły z internatem. Przystojny mężczyzna szybko nawiązuje romanse z mieszkającymi w odosobnieniu kobietami – zarówno z dorastającymi wychowankami, jak i ich opiekunkami. Jego pojawienie się burzy dotychczasowy porządek i ujawnia skrywane do tej pory emocje, kobiety zaczynają ze sobą rywalizować. On sam bawi się tą sytuacją, ale wkrótce sprawy na tyle się komplikują, że już nie wiadomo, kto kogo bardziej wodzi na pokuszenie…

Premiera powieści odbędzie się 31 sierpnia!

Jestem ciekawa, czy wśród tych zapowiedzi widzicie coś dla siebie. Ja czekam na Dolę aniołów. Pierwszy tom cyklu był genialny i mam nadzieję, że tym razem się nie rozczaruję.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. "Na pokuszenie" chcę przede wszystkim obejrzeć, ale może również przeczytam ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka