Wrzesień z Marginesami!

Moi Drodzy, dziś zaprezentuję Wam zapowiedzi na najbliższy miesiąc, które ukażą się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Dobra wiadomość dla fanów Marty Guzowskiej. Już niebawem ukaże się jej nowa powieść. Bohaterką książki jest Simona Brenner, znana w środowisku archeolożka i utalentowana złodziejka dzieł sztuki. Ona wie najlepiej, co warto skraść, a w swoim fachu nie ma sobie równych! Tym razem cel jest wyjątkowy, a jego zdobycie wymaga olbrzymiego sprytu – chodzi o kradzież mitycznego złotego runa…

Premiera powieści odbędzie się 13 września.

Julian Fellowes jest znany przede wszystkim jako scenarzysta serialu Downton Abbey i oskarowego filmu Gosford Park. Podobnie, jak w swoich wcześniejszych książkach, tak i w powieści Snoby, autor opisuje brytyjskie wyższe sfery i wzajemne przenikanie się klas społecznych. Bohaterka tej książki za sprawą małżeństwa wkracza do elity i dość swobodnie odnajduje się w nowych okolicznościach. Ale gdy jej uwagę zwraca przystojny przedstawiciel ekipy filmowej, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście dobrze czuje się w świecie, w którym funkcjonuje tylko dzięki majątkowi i pochodzeniu męża…

Premiera powieści odbędzie się 27 września.

Kolejną nowością jest biografia Kazimiery Iłłakowiczówny – spisana przez Joannę Kuciel-Frydryszak. Książka Iłła przybliża postać poetki, ale pokazuje też kontrowersyjną osobowość i wyjątkową artystkę, której twórczością zachwycili się nie tylko jej współcześni. Także jeśli wśród czytelników tego posta znajdą się fani Kazimiery Iłłakowiczówny, myślę, że będą zainteresowani tą propozycją. Ta propozycja może przydać się studentom filologii polskiej :)

Premiera książki odbędzie się 27 września.


"Bycie rodzicem to jedyna okoliczność, gdy doświadczasz nieba i piekła jednocześnie" - pisze Shannon Cullen, autorka książki Jestem wrakiem. Poradnik dla przemęczonych rodziców. Samotna matka,  a jednocześnie szefowa departamentu literatury dziecięcej w Penguin, jak nikt rozumie potrzeby rodziców – ta książka stanie się najbliższym powiernikiem, ścianą płaczu, ale i towarzyszką wielkiej radości, którą przynosi rodzicielstwo. Bezpretensjonalna, szczera, zabawna. Nieprzewidywalna jak bycie rodzicem. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo chętnie przeczytam tę książkę :)

Premiera książki odbędzie się 27 września.

Czy zrozumienie snów to wiedza tajemna? - na to pytanie próbuje odpowiedzieć książka Thomasa Baumagartena Wielki sennik. Dwuczęściowy poradnik zawiera zarówno część teoretyczną, gdzie wyjaśniono fizjologię snu i psychologię marzeń sennych, jak również ułożoną w porządku alfabetycznym bogatą część leksykonową, zawierającą opis znaczeń symboli sennych. Pochodzą one częściowo ze źródeł historycznych, częściowo zaś opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Chyba przydałaby mi się ta książka. Może dowiedziałabym się z niej, co oznaczają moje dziwaczne sny.

Premiera książki odbędzie się 27 września.

Odkrywanie duchowego życia drzew i roślin to temat, który jest szczególnie bliski słynnej badaczce, Jane Goodall, która wspólnie z Gail Hudson, napisała  Mądrość i cuda świata roślin. Ta książka pozwala bliżej poznać świat natury i zrozumieć lepiej jego funkcjonowanie. Książka ukazuje się w nowej, odświeżonej szacie graficznej.

Premiera książki odbędzie się 27 września.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. "Iłła" koniecznie musi się znaleźć na mojej półce. Kazimiera Iłłakowiczówna to jedna z niewielu poetek, które naprawdę lubię.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka