Październik z Marginesami!

Październik już za pasem. Pozwólcie więc, że przedstawię Wam zapowiedzi książek, które w najbliższym miesiącu ukażą się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Igor Brejdygant jest przede wszystkim związany z filmem - jako scenarzysta pracuje ostatnio nad nowym serialem "Ultrafiolet" dla AXN, przygotowuje też scenariusz do serialu "Erynie" na podstawie prozy Marka Krajewskiego. Już wcześniej w Marginesach ukazała się jego powieść powiązana z serialem "Paradoks", a 11 października premierę będzie miał nowy thriller – "Szadź". Jego bohaterka – Agnieszka – bardzo wymagająca i profesjonalna pani komisarz z mocno niepoukładanym życiem osobistym, mierzy się psychopatycznym mordercą – na pozór przykładnym ojcem rodziny. Obydwoje prowadzą grę pozorów w nieubłaganej walce z czasem, zanim zabójca wykona następny krok….

Premiera powieści odbędzie się 11 października!

27 września w CK Zamek w Poznaniu zostanie otwarta wyjątkowa wystawa malarstwa Fridy Kahlo i Diego Rivery. O tym wydarzeniu artystycznym już teraz mówi się dużo, to także pretekst, by zaprezentować bardziej intymny wizerunek artystki. W książce Suzanne Barbezat "Frida Kahlo prywatnie" zgromadzono zdjęcia rodzinne i prace Fridy Kahlo oraz jej męża. Autorka spisała biografię słynnej artystki opowiadając o miejscach na świecie, które były dla niej ważne.

Premiera książki odbędzie się 18 października!

"Beata Kost – ze swoim darem wynajdywania i talentem opisywania – pokazała mi niezwykłą plejadę kobiet związanych z dziejami tego jedynego miasta na świecie. To fascynująca lektura, polecam" - powiedział o książce Janusz Majewski. Autorka postanowiła przypomnieć najważniejsze Polki, które tworzyły klimat tego miasta, są wśród nich aktorki i śpiewaczki, ideowe nauczycielki i majętne arystokratki, waleczne feministki i uduchowione muzy, pełne poświęcenia żołnierki i wybitne naukowczynie…

Premiera książki odbędzie się 18 października!

Powieść "Poliglotyczni kochankowie" Liny Wolff została wyróżniona najważniejszą nagrodą lietracką w Szwecji - Augustprizet. To historia o tym, że wszyscy pragną miłości i zrozumienia, ale najczęściej pozostają niekochani i samotni. Sylwia Chutnik określiła tę powieść jako "wstrząsający obraz samotności". Troje bohaterów połączy pewien manuskrypt, dla jednych przedmiot troski, dla innych obiekt nienawiści…

Premiera powieści odbędzie się 25 października!

Widzicie wśród zapowiedzi coś dla siebie? Mnie zainteresowały Kobiety z Lwowa i Szadź. Bardzo chętnie przeczytam te książki :)

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Świetne zestawienie, w którym faktycznie pojawiły się najciekawsze pozycje tego miesiąca. Polecamy szczególnie "Szadź" - thriller trzyma w napięciu od początku do końca i trudno odłożyć go na później. :) Jeśli ktoś w chłodne i szare wieczory lubi sięgać po lekturę tego typu to będzie zachwycony. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka