Anna Gruszczyńska, Toon De Kock "Ja. Wersja 2,0"

Niedawno świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku. Podejrzewam, że wielu z Was zrobiło noworoczne postanowienia. Ja od dawna ich nie robię. W moim wieku się po prostu o nich zapomina. Jeżeli jednak takowe poczyniliście i szukacie motywacji, by w nich wytrwać, chyba znaleźliście coś dla siebie.
Jak zapewnia wydawca, dzięki tej publikacji osiągniecie następujące efekty:

 • szybko osiągniecie swoje cele
 • zdobędziecie nowych przyjaciół
 • zyskacie posłuch i szacunek
 • zrobicie więcej w krótszym czasie
 • zapomnicie o tym, jak to jest być ciągle spłukanym człowiekiem
 • przestaniecie się denerwować
 • będziecie regularnie ćwiczyć i dbać o dobrą dietę
 • wykorzystacie w pełni swoje możliwości
Nie miałam zbyt dużych oczekiwań w stosunku do tej publikacji. Na naszym rynku wydawniczym jest sporo publikacji, które mówią nam o tym, jak mamy żyć i co zrobić, żeby wiodło nam się lepiej. Nie wiem jak Wy, ale ja podchodzę do nich bardzo ostrożnie. Jak było z tą publikacją?

Po pierwsze przypadło mi do gustu to, że została napisana w prosty sposób, a autorka nie robiła z siebie alfy i omegi, stawiając siebie wyżej od zwykłych czytelników. Ona sprzedaje im pewne patenty na zmiany, a co oni z tym zrobią - ich sprawa.

Po drugie, osoby, które nie mają zbyt wiele czasu, będą mogły spokojnie wykonywać zawarte w niej ćwiczenia. Nie są skomplikowane i szybko się je robi. Sama nie mam zbyt wiele chwil wytchnienia, więc taka forma mi odpowiadała. 

Po trzecie - poradnik ma bardzo ciekawą formę. Przypomina apkę do smartfona. Poszczególne rozdziały to kolejne aplikacje, które pozwalają się ulepszyć do wersji 2,0. Idealne rozwiązanie dla nowoczesnego społeczeństwa.

Po czwarte - wskazówki autorki na prawdę dają do myślenia. Myślę, że mogą pomóc zakupoholikom czy osobom uzależnionym od kupowania niepotrzebnych rzeczy. Sama zastosowałam się do tych patentów i parę złotych zostało w mojej kieszeni. Nie to, że szastałam kasą na prawo i lewo, ale zawsze znalazło się coś, co chciałam kupić, a co niekoniecznie było mi potrzebne.

Jednym słowem, jeśli szukacie dobrej motywacji do zmiany swojego życia - polecam tę książkę. Jest napisana prostym, przystępnym językiem. Nie ma tutaj wydumanych rad czy filozofowania. Są po prostu życiowe wskazówki. To, w jaki sposób je wykorzystamy - zależy tylko od nas.

Anna Gruszczyńska, Toon De Kock
Ja. Wersja 2,0
Wydawnictwo Sine Qua Non
Kraków 2017

Wpis powstał we współpracy z portalem CzytamPierwszy.pl

Udostępnij ten post

2 komentarze :

 1. A to ciekawe, czy i u mnie w osiągnięciu celu by ta książka pomogła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam taką jedną zakupoholiczkę, spróbuję podsunąć jej tą książkę!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka