Kaja Nordengen, Guro Nordengen "Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd"

Podejrzewam, że wielokrotnie słyszeliście o tym, że używamy tylko 10% możliwości naszego mózgu. Czy faktycznie tak jest? To jedno z pytań, na które stara się odpowiedzieć autorka. Czego jeszcze dowiemy się z lektury? Między innymi tego, czy można wytrenować mózg i jak właściwie on działa. W końcu gdyby nie on, nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy. Chcecie przekonać się, co siedzi w naszych głowach?

Na tę książkę miałam ochotę już od dnia, gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach. Mózg ludzki jest narządem, który potrafi zaskoczyć nawet najznamienitszych naukowców. Chciałam przekonać się, co autorka będzie miała mi do przekazania na jego temat.

Książkę czyta się błyskawicznie. Jest napisana w przystępny sposób. Bazuje na przykładach z życia codziennego, dzięki czemu łatwo jest uwierzyć w to, o czym mówi autorka. Zaintrygowały mnie zwłaszcza kwestie operacji przeprowadzonych na ludziach z padaczką. To, co działo się z tymi ludźmi, przechodziło moje pojęcie. Nawet nie myślałam, że człowiek może tak się zmienić. Z przyjemnością czytałam także o tym, w jaki sposób działa mózg dziecka i jak się kształtuje. Czegoś takiego nie uczą w szkole, a szkoda. Takie informacje mogą się przydać przyszłym mamom. 

Autorka bardzo sumiennie przygotowała się do napisania tej publikacji. Nie rzucała wyssanymi z rękawa ciekawostkami. Wszystko, o czym mówiła, ma poparcie w badaniach naukowych. Nie musicie obawiać się jednak tego, że nie zrozumiecie języka, jakim posługiwała się autorka. Nic z tych rzeczy. Całość jest napisana w bardzo przystępny sposób. Nieco obawiałam się tego, że pogubię się w natłoku specjalistycznego słownictwa. Na szczęście tak się nie stało.

Może i ta książka nie jest obszerna, ale zawiera w sobie bardzo dużo ciekawostek na temat mózgu. To najlepsza publikacja na ten temat, jaką czytałam. Co więcej, zachęciła mnie do dalszego pogłębiania wiedzy. Jeśli lubicie literaturę popularno-naukową, myślę, że możecie sięgnąć po tę książkę. Mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu.

Kaja Nordengen, Guro Nordengen
Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd
Wydawnictwo Marginesy
Warszawa 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Marginesy.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Mam ją zamiar przeczytać, ciekawa jestem bardzo tej pozycji pozdrawiam i wolnym czasie zapraszam
    www.zaczytanajola.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Już od jakiegoś czasu mam zamiar przeczytać tą książkę, ale obiecała sobie, że następne zakupy książkowe dopiero po marcowej wypłacie ;).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka