Kwiecień z Marginesami!

Kwiecień już za pasem. Czas więc sprawdzić, co przygotowało dla nas Wydawnictwo Marginesy.

Młoda flamandzka pisarka i scenarzystka, Lize Spit, swoją debiutancką powieścią "Szpadel" wywołała spore zamieszanie – sprzedała 170 tysięcy egzemplarzy w samej Belgii i Holandii, została obsypana nagrodami literackimi, a prawa do jej wydania kupiło 10 krajów.
Do rodzinnego miasteczka przyjeżdża młoda dziewczyna, Eva, w bagażniku wioząc blok lodu, który zamierza wykorzystać jako element zemsty za wydarzenia sprzed lat. Sama Lize Spit opowiada: "Uważam, że zemsta to bardzo ciekawy temat na książkę, musiałam wykorzystać ten wątek."

Premiera odbędzie się 4 kwietnia!

W kwietniu ukazuje się nowa powieść Ałbeny Grabowskiej, autorki słynnej trylogii „Stulecie Winnych”. 
”Kości proroka” to kryminał utrzymany w klimacie książek Dana Browna, łączący współczesność z tajemniczymi wydarzeniami sięgającymi początków chrześcijaństwa. Okazuje się, że to silne kobiety często zmieniały bieg historii!

Katarzyna Bonda napisała: „Pasjonująca lektura! Trzyma w napięciu, wzrusza i miażdży”.

Premiera odbędzie się 18 kwietnia!

"Zachwyć tym, co już masz, i zobacz jak zmieni to ciebie, twoich najbliższych i przyjaciół. Kreatywna kuchnia to najprawdziwszy czad czadów i mistrz mistrzów, to jest dopiero przygoda" – mówi Maia Sobczak, autorka popularnego bloga QmamKasze. Jej nowa książka “Qmam kasze. Do ostatniego okruszka” to odpowiedź na światowy kulinarny trend “no waste cooking”. Maia promuje ideę niemarnowania jedzenia, wykorzystywania tego, co często zostaje z posiłków – a jej potrawy zaskaują prostotą i połączeniami smaków. I nikt tak pięknie nie opowiada o jedzeniu, jak Maia…

Premiera odbędzie się 18 kwietnia!

Heather Morris, pracując w szpitalu w Australii, spotkała Lalego Sokołowa, człowieka, który „miał historię wartą opowiedzenia”. On zajmował się tatuowaniem numerów na ramionach więźniów. W obozie Auschwitz spotkał swoją ukochaną i uratował jej życie. To uczucie przetrwało najcięższą próbę. Heather Morris opisała tę wyjątkową historię przywracającą wiarę w człowieka w powieści opartej na faktach zatytułowanej „Tatuażysta z Auschwitz”.

Premiera odbędzie się 18 kwietnia!

Przez lata karmiliśmy się przetworzonym, szybkim i nieskomplikowanym w obsłudze jedzeniem. Ale tak nie musi być. Staramy się kontrolować to, co jemy, szukamy zdrowych produktów, lokalnych dostawców, czytamy etykietki. Karoline Jönsson mieszka na niewielkiej farmie na południu Szwecji. Posadziła rośliny, drzewa, zbudowała szklarnię, hoduje zwierzęta. Zbiera, sadzi, dogląda, a następnie tworzy proste i zdrowe potrawy. Żyje w naturalnym, spokojnym rytmie, dzięki któremu czuje się zrelaksowana i spełniona. Wszystko to opisuje na blogu ‑ jest jedną z najbardziej popularnych blogerek szwedzkich, pisze do magazynów kulinarnych, wydaje książki. A jej książka, "Zielona spiżarnia" to podpowiedź, jak odnaleźć się w naturalnym świecie i w pełni skorzystać z możliwości, które oferuje.

Premiera odbędzie się 18 kwietnia!

Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie. Mnie kuszą "Kości proroka", "Szpadel" i "Tatuażysta z Auschwitz".

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka