Maj z Marginesami!

Kochani! Mam dzisiaj dla Was informację o tym, co Wydawnictwo Marginesy przygotowało w tym miesiącu. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie, bo do mnie się kilka rzeczy uśmiecha.


W nowym thrillerze psychologicznym Wojciecha Chmielarza - "Żmijowisko" - bohaterami są zwykli ludzie, którzy z grupą przyjaciół i rodziną spędzają wakacje na letnisku. Ten wyjazd zmieni ich życie. Autor trzyma czytelników w napięciu do ostatnich stron, ale nie mniej wciągające jest stopniowe odkrywanie wzajemnych relacji między bohaterami, ich powiązań, historii. W Żmijowisku dochodzi do konfrontacji, tu już nie da się niczego ukryć pod warstwą pozorów.

Jaume Cabre, jeden z najważniejszych pisarzy katalońskich stworzył znakomity zbiór opowiadań, który zachwyci nie tylko wielbicieli jego monumentalnych powieści, jak "Wyznaję", czy "Głosy Pamano". Cabre okazuje się być mistrzem krótkiej formy, znakomicie puentuje, buduje napięcie, ironicznie komentuje ludzkie słabości. Nawiązuje do muzyki, literatury i innych dziedzin sztuki, a podczas lektury czujemy się niczym tropiciele zagadek detektywistycznych…

Naomi Alderman w powieści "Siła" nadaje kobietom moc, która pozwala im zabić mężczyzn. Tylko czy one naprawdę zechcą z niej skorzystać? Nagrodzona Bailey's Women's Prize, jedna z najgłośniejszych książek feministycznych ostatnich lat, znalazła się także na liście najlepszych książek 2017 roku wg "New York Times'a", "Los Angeles Times'a" i Amazon.com.

23 maja ukaże się książka Jamesa Hamblina pt. "Gdyby nasze ciało mogło mówić". Hamblin, lekarz i dziennikarz, tłumaczy zawiłości anatomii i fizjologii, rozprawiając się z popularnymi mitami, opowiada o funkcjonowaniu naszego organizmu w przystępny sposób.

23 maja ukaże się również pięknie ilustrowany akwarelami "Zielnik" Lisen Sundgrem, szwedzkiej blogerki i prekursorki stosowania dziko rosnących roślin w restauracjach. Książka zawiera informacje o zastosowaniu ziół i innych roślin z naszego otoczenia w kuchni i w pielęgnacji.

Autorka odwiedzi Warszawę podczas festiwalu Big Book w czerwcu tego roku.

Rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej – w ten sposób możemy oddać hołd "tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka". Polecamy wznowione i uzupełnione wydanie książki Anny Mieszkowskiej "Historia Ireny Sendlerowej", kobiety która mawiała, że "ludzi należy dzielić na dobrych i złych – inne podziały nie mają znaczenia". 

Wznowienie "Sagi Puszczy Białowieskiej" Simony Kossak w nowej szacie graficznej. To historia od czasów prehistorycznych po wydarzenia najnowsze. Ludzie schodzą w tej opowieści na dalszy plan, króluje za to przyroda – piękna, fascynująca i zagrożona. To nie tylko zapis wspaniałości natury, ale także wołanie o opamiętanie, póki jeszcze nie wszystko stracone.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Żmijowisko i Siła to pozycje, które na pewno przeczytam☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach Żmijowisko i Zielnik :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chciałabym w końcu poznać prozę Pana Chmielarza...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka