Darren O’Sullivan "Osiem minut"

Kilka miesięcy temu Chris stracił żonę. Obiecał jej, że niedługo znów się spotkają. Wszystko dokładnie zaplanował, starannie wybrał czas i miejsce. Osiem minut przed przyjazdem pociągu stanął przy krawędzi peronu. Jego życie ratuje jednak Sarah, która zaczyna interesować się tajemniczym mężczyzną. Co prawda on jej unika, jednak ona nie ma zamiaru tak łatwo odpuścić. Dąży do zacieśnienia znajomości. Co z tego wyniknie?
Od razu powiem, że ta książka jest reklamowana jako thriller, ale ja się z tym nie zgadzam. Jeśli nastawicie się na tego typu lekturę, będziecie bardzo rozczarowani. To raczej powieść obyczajowa. Do thrillera wiele jej brakuje.

To nie jest debiut bez skazy. Od samego początku wiedziałam, co się wydarzy i właściwie nic mnie nie zaskoczyło. Czy mnie to rozczarowało? Nie powiedziałabym. Nie miałam żadnych wygórowanych oczekiwań w stosunku do tej powieści, więc nie jestem jakoś bardzo zawiedziona. 

Sam pomysł na powieść był dobry. Nieco ograny, ale odpowiednio poprowadzony, byłby w stanie utrzymać czytelnika w napięciu. Tak tutaj jednak się nie stało. Mamy bezbarwnych bohaterów, o których szybko się zapomni. Nawet zakończenie w moich oczach ich nie ratuje.

Trudno mówić o tej książce, nie wchodząc w spoilery. Podejrzewam, że wielu czytelników dość szybko zorientuje się, o co właściwie chodzi. Zwłaszcza, jeśli mają na koncie sporo przeczytanych thrillerów.

To nie jest tak, że książki nie da się czytać i to całkowita strata czasu. Powieść mimo wszystko nie pozwala się odłożyć na półkę i nie powiem, żeby jakoś specjalnie irytowała swoją treścią. Całość jest w miarę logicznie poukładana, choć do bólu przewidywalna. Sami zadecydujcie, czy chcecie się z nią zapoznać.

Darren O'Sullivan
Osiem minut
Wydawnictwo HarperCollins
Warszawa 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Fabuła nawet zaciekawiła, jednak myślę, że się nie skuszę w takim razie. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka