Marcia Moody "Kate. Księżna Cambridge"

Nie ma chyba dnia, żeby w sieci nie pojawił się artykuł na temat Kate Middleton. Kim jest? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Marcia Moody. Kate od 2011 roku jest żoną księcia Williama i ma z nim troje dzieci. Autorka opisuje jej życie od dzieciństwa do momentu narodzin księcia George'a. Księżna Kate nie pochodziła ze szlacheckiej rodziny. Jest córką stewardesy i byłego dyspozytora lotów. Na oświadczyny czekała prawie dziesięć lat. Kiedy nadeszła wreszcie ta chwila, William wręczył jej jeden z najsłynniejszych klejnotów świata, odziedziczony po matce – księżnej Dianie, pierścionek, wykonany z białego złota oraz czternastu brylantów, otaczających owalny dwudziestokaratowy szafir z Cejlonu. Ich ślub był transmitowany w wielu krajach, a narodziny kolejnych royal baby były wyczekiwane nie tylko przez Brytyjczyków.
Do brytyjskiej rodziny królewskiej mam sentyment ze względu na to, że w Anglii mieszka moja siostra. Siłą rzeczy jestem więc w miarę na bieżąco z tym, co się dzieje.

Nie jestem fanką księżnej Kate. Nie oglądałam ślubu w telewizji ani też nie czytałam wszystkich informacji na temat jej kolejnych ciąż. Mimo wszystko uważam, że jest sympatyczna i może coś zmienić w sytuacji brytyjskiej rodziny królewskiej.

Nie miałam zbyt dużych oczekiwań w stosunku do tej publikacji. Do pewnego momentu czytało się ją całkiem nieźle. Dowiedziałam się, jak wyglądało dzieciństwo księżnej Kate i jej związek z księciem Williamem, który miał swoje wzloty i upadki. Schody zaczęły się, gdy autorka zaczęła opisywać ich ślub. To nie było zbyt ciekawe. Średnio interesowało mnie to, kto i o której przyjechał do kościoła i jakim samochodem go podwieziono. Później było nieco ciekawiej, ale w sumie niewiele rzeczy mnie zaskoczyło.

Jeśli interesujecie się brytyjską rodziną królewską, możecie przeczytać tę książkę. Przynajmniej dowiecie się czegoś rzetelnego na temat księżnej Kate, a nie zapoznacie się z kolejnymi plotkami, którymi karmią nas media. Nie spodziewajcie się jednak cudów.

Marcia Moody
Kate. Księżna Cambridge
Wydawnictwo Dream Books
Warszawa 2013

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Ja jestem wprost zauroczona księżną Kate!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie Księżna Kate wydaje się być bardzo sympatyczna dlatego chętnie dowiedziała bym się o niej coś więcej, choć nie mogę powiedzieć żebym była zagorzałą fanką, śledzącą ich każdy krok :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka