Przedpremierowo! Remigiusz Mróz "O pisaniu na chłodno"

W tej książce Remigiusz Mróz pozwala, by czytelnik lepiej go poznał. Opisuje swoje pisarskie perypetie i mówi, co trzeba robić, by zaistnieć na rynku wydawniczym. Każdy pisać może, trzeba tylko umieć ubrać swoje myśli w odpowiednie słowa. Im więcej czytamy i pracujemy nad sobą, tym lepiej.

Ta książka pojawi się na rynku wydawniczym za 3 dni, a już zdążyła zrobić wokół siebie sporo zamieszania. Dlaczego? Napisał ją młody autor, który w ekspresowym tempie znalazł się wśród grona najbardziej poczytnych autorów i każda jego książka ma wielu fanów. Jeśli chodzi o mnie, to ja sięgam po te mniej reklamowane powieści. Z Chyłką się nie polubiłam, za to Czarna Madonna i W cieniu prawa przypadły mi do gustu.

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na to, że chciałam się przekonać, co autor ma mi do zaoferowania w tym poradniku. Jestem osobą, która pracuje przy procesie wydawniczym i mniej więcej wiem z czym się to je, dlatego wiele rzeczy, o których mówił autor, było mi dobrze znanych.

Książka dzieli się na dwie części. W pierwszej Remigiusz Mróz opowiada o swoich pierwszych pisarskich krokach. Mówi, jakie książki lubił pisać i co go w życiu spotkało. Druga część to zaś wskazówki dla osób, które chcą napisać powieść. Praktycznych, nie ma tutaj dumania nie wiadomo o czym.

Na plus na pewno mogę zaliczyć to, że Remigiusz Mróz nie czaruje, że wydanie książki jest łatwe, więc jeśli człowiek chce zaistnieć na rynku wydawniczym, musi przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Rynek książki rządzi się pewnymi prawami i jeśli chcecie przekonać się, co mam na myśli, odsyłam do lektury.

Jeśli myślicie o napisaniu własnej powieści, możecie sięgnąć po tę publikację. Sporo tu wskazówek dla potencjalnych pisarzy. Przy okazji poznacie Remigiusza Mroza. Przekonacie się, jak pracuje i jak udało mu się odnieść tak duży sukces.

Premiera książki odbędzie się już 28 listopada!

Remigiusz Mróz
O pisaniu na chłodno
Wydawnictwo Czwarta Strona
Poznań 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona!

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Nie miałam jeszcze okazji poznać jego twórczości. Sama nie planuję raczej nic pisać, ale książkę chętnie przeczytam, żeby wiedzieć jak wygląda to od drugiej strony :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy można uczyć się pisania od kogoś lepszego niż Remigiusz Mróz, który ma na swoim koncie mnóstwo świetnych książek i kilka uwielbianych przez czytelników serii? Pomysł, by podzielić się swoimi przemyśleniami na temat pisania to strzał w dziesiątkę i po książkę powinni sięgnąć nie tylko fani Mroza! Polecamy wszystkim, którzy marzą o własnej powieści!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka