David Day"Bitwy w świecie Tolkiena"

David Day w swojej najnowszej publikacji opisuje pokrótce ludy i bohaterów, którzy pojawiają się w trakcie bitew w świecie Tolkiena. Omawia stosowaną w nich taktykę i przedstawia plany bitew oraz dokładnie umiejscawia je w czasie, najwięcej miejsca poświęcając Trzeciej Erze, a zwłaszcza walkom stoczonym w trakcie Wojny o Pierścień. 
Po tę książkę sięgnęłam, ponieważ nigdy nie ogarniałam tych wszystkich bitew w świecie Tolkiena. Kiedy się odbywały, kto z kim się bił i jaki był wynik walki. Było tego dla mnie za dużo. Teraz mam wszystko zebrane w jednym miejscu.

Nie jest to wyczerpująca publikacja, a jedynie wstęp do świata Tolkiena. Nie znajdziecie tutaj czegoś, czego byście nie wynieśli po lekturze powieści tego autora. To jest podsumowanie wszystkich bitew. Jeśli też macie problem z ogarnianiem tych wszystkich konfliktów i ich stron, to książka dla Was. Tu wszystko jest podane na tacy.

Co znajdziecie w środku? Oprócz dobrze wykonanych grafik (strażnicy Gondoru rządzą), są tu mapy oraz kalendarium poszczególnych bitew. Autor nie zapomniał również o tym, by wspomnieć o najważniejszych postaciach. Plus za to dla niego. Ja nie zapamiętałam zbyt wiele imion po lekturze Władcy Pierścieni, a teraz moja wiedza jest nieco bardziej obszerna.

Książkę czyta się jednym tchem. To idealna rozrywka na jeden wieczór, w porywach szaleństwa na dwa. Fani Tolkiena będą mieli okazję, by jeszcze raz odwiedzić wykreowany przez niego świat i przypomnieć sobie, co działo się podczas poszczególnych bitew. To będzie miły przerywnik w trakcie czytania powieści.

David Day
Bitwy w świecie Tolkiena
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Poznań 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka