Styczeń z Marginesami!

Wydawnictwo Marginesy rozpoczyna nowy rok z przytupem. Oto, co pojawi się w styczniu na naszym rynku wydawniczym.


Prawa do wydania "Zamiany", intrygującego thrillera w gatunku domestic noir, napisanego przez debiutantkę Rebekkę Fleet, zostały sprzedane do 15 krajów. To historia małżeństwa Caroline i Francisa, którzy po trudnych doświadczeniach próbują ułożyć sobie relacje wyjeżdżając na jakiś czas i zamieniając się na mieszkanie z osobą poznaną w Internecie. Szybko okazuje się, że dom, do którego trafili nie jest przypadkowy, a ktoś znany Caroline z przeszłości chce o sobie przypomnieć… Autorka stopniowo odsłania kolejne tajemnice opowiadając wydarzenia z perspektywy trójki bohaterów.  

Premiera odbędzie się już 16 stycznia!

"Mit motywacji" Jeffa Hadena to książka, która na zawsze zmieni nasze podejście do przeszkód i celów, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Haden obala powszechnie panujące mity o motywacji i pokazuje, skąd czerpać energię do działania. Okazuje się, że przekonanie, iż sama motywacja "pozwoli nam góry przenosić" to mit! Warto sprawdzić, jak osiągają swoje cele ci, którym się udaje! "Nawet nie wiesz, ile możesz osiągnąć!"

Premiera odbędzie się już 16 stycznia!

"Szklany klosz" Sylvii Plath to powieść, która zyskała rangę kultowej. Autorka odwołała się do osobistych doświadczeń, gdy jako młoda dziewczyna trafiła na staż do kobiecego miesięcznika w Nowym Jorku. Świat pozorów i blichtru wciąga dziewczynę, ale ona coraz bardziej pogrąża się w depresji. Plath wciąga czytelników w chorobę Esther,a  załamanie pokazuje w tak wiarygodny sposób, że wydaje się racjonalne. To podróż do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psychiki. Legendy powieści dopełnia fakt, że miesiąc po publikacji "Szklanego klosza", Sylvia Plath popełniła samobójstwo. 

Premiera odbędzie się już 23 stycznia!

Mimo licznych w ostatnich latach publikacji o tematyce górskiej, historia pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje nie została do tej pory szerzej opisana. 2 lipca 1939 roku na szczycie Nanda Devi East stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner, pisząc efektowną kartę w dziejach nie tylko polskiego, ale i światowego himalaizmu. Książka Dariusza Jaronia "Polscy himalaiści" jest nie tylko opisem samej wyprawy, ale także tragicznych losów jej uczestników za okupacji i po zakończeniu II wojny światowej.

Premiera odbędzie się już 30 stycznia!

Przez blok 10 w Auschwitz, gdzie dokonywano zbrodniczych eksperymentów medycznych, przeszło około ośmiuset kobiet. Przetrwało trzysta. "Kobiety z bloku 10" Hansa Joachima Langa to nowe rozszerzone wydanie książki, która opowiada historię ofiar, katów, sadystycznych "operacji" i codzienności obozu. Ogromną wartością publikacji są relacje kobiet, które zdecydowały się opowiedzieć o tym, co przeżyły.

Premiera odbędzie się już 30 stycznia!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka