Przedpremierowo! Katarzyna Grzegrzółka "Odium" pod patronatem Czytelni Mola Książkowego

Dwójka nastolatków w miejskim lasku znajduje zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Ślady na ciele wskazują na to, że zabójca czuł do ofiary nienawiść. Obok ciała leży pomięta kartka z rozmazanym napisem. Śledztwo przejmuje komisarz Jan Bury, borykający się z własnymi problemami osobistymi. Czy uda mu się odnaleźć mordercę zanim zaatakuje ponownie?

Katarzyna Grzegrzółka tą powieścią debiutuje na naszym rynku literackim. Robi to z przytupem. Już na dzień dobry dostajemy zmasakrowane zwłoki młodej kobiety, która całe życie miała przed sobą. Śmierć przyszła jednak niespodziewanie. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jedyną ofiarą swojego oprawcy.

Mamy tutaj dwutorową historię. Z jednej strony obserwujemy to, co działo się w przeszłości. Z drugiej strony widzimy zmagania śledczych ze sprawą i ich życiem osobistym.

Autorka potrafi wyprowadzić czytelników w pole podczas poszukiwań mordercy. Kiedy już wydaje się, że wiemy, kto odebrał życie ofierze, okazuje się, że jesteśmy w błędzie. Podejrzewam, że wielu czytelników będzie miało problem z tym, by odkryć wcześniej tożsamość zbrodniarza.

Bohaterowie, którzy zostali tu wykreowani, mają charakter. Gdy poznałam przeszłość ofiary, zrobiło mi się jej żal. Nie zasłużyła na to, co ją spotkało. Komisarz Jan Bury także zapada w pamięć.

Katarzyna Grzegrzółka zaprasza czytelników w głąb ludzkiej duszy, gdzie przekonamy się, jakie mroczne tajemnice skrywa. Prawda może przerazić. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi nienawiść. Co mam na myśli? O tym już musicie przekonać się sami.

Premiera powieści odbędzie się 7 stycznia! Czytelnia Mola Książkowego objęła tę książkę patronatem!

Katarzyna Grzegrzółka
Odium
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Poznań 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka