Caspar Henderson "Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku"

Aksolotl, niesporczak, ksenofiofor, motyl morski, rekin chochlik – mówią Wam coś te nazwy? Jeśli nie, ta książka jest dla Was. Ja również nic wcześniej nie wiedziałam na ich temat. A jednak te stworzenia żyją na naszej planecie. Dziś niespecjalnie boimy się zwierząt, ale czy wiemy o nich wystarczająco dużo?

Sięgając po tego typu książki, uświadamiam sobie, że właściwie nic nie wiem na temat zwierząt żyjących na Ziemi. Wydawało mi się, że skoro przeczytałam setki książek na ich temat, to wiem całkiem sporo. Myliłam się.

Od razu chcę Was uprzedzić o jednej rzeczy, to nie jest zbiór ciekawostek o zwierzętach napisany w prosty sposób. To bardzo wymagająca lektura. Trzeba dać sobie dużo czasu, by się z nią zapoznać. Dlaczego? Ponieważ każdy z rozdziałów jest inspiracją do rozmów o świecie szeroko pojętym. 

O zdecydowanej większości zwierząt nie słyszałam nigdy wcześniej. I pewnie nie miałabym ku temu okazji, gdyby nie ta publikacja. Część z tych gatunków niedługo przestanie istnieć. Na to uwagę zwraca autor. Warto się nad tym zastanowić. Niszczymy planetę i zamieszkujące na niej gatunki na własne życzenie. Czy można temu zapobiec?

Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dość trudna w odbiorze publikacja, jednak warto się z nią zapoznać. Żeby przekonać się, jakie zwierzęta żyją jeszcze na naszej planecie. Jeśli lubicie książki popularnonaukowe, to coś dla Was.

Caspar Henderson
Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku
Wydawnictwo Marginesy
Warszawa 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Marginesy.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka