Luty z Marginesami!

„Pielęgniarki” – profesja, która w ostatnim czasie budzi duże zainteresowanie wśród czytelników. O polskich pielęgniarkach wiemy, że są zapracowane, czują się niedoceniane, zarabiają za mało, często szukają pracy za granicą, bo tam ich wysiłek jest doceniany nie tylko w formie finansów. A jak to wygląda z perspektywy brytyjskiej? Christie Watson przepracowała jako pielęgniarka ponad 20 lat. Pracowała głównie w oddziałach pediatrycznych, ale w swojej praktyce medycznej poznała różne oddziały szpitalne i specyfikę ich pracy. To pielęgniarki często towarzyszą nam w najtrudniejszych momentach.

Premiera odbędzie się już 13 lutego!Czy gęsi bywają złośliwe? Sarny kochają? Bobry przyjaźnią się z łasicami? W książce „Serce i pazur”, Simona Kossak opowiada o miłości i zabawie, o obliczach smutku, o tym, czego zwierzęta się boją i co je cieszy. Ta lektura zmieni Wasz świat.

Naukowcy wiedzą coraz więcej o tym, dlaczego śpimy i jaką funkcję pełni sen oraz dlaczego bezsenność tak bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Czy dobry sen rzeczywiście sprawia, że szybciej się uczymy, jesteśmy szczuplejsi, zdrowsi i łatwiej nawiązujemy relacje z innymi ludźmi? I co to w ogóle jest dobry sen oraz, jak osiągnąć ten stan? Matthew Walker w książce „Dlaczego śpimy” odpowiada na wiele z tych ważnych pytań.

Premiera odbędzie się 27 lutego!

Benedykt XVI i Franciszek – konserwatywny obrońca doktryn kościoła i charyzmatyczny postępowy ekstrawertyk. Anthony McCarten zestawia te dwie tak różne postaci: „obydwaj obdarzeni kolosalnym autorytetem. Losy tej niedobranej pary zbiegły się ze sobą, a jedna postać gruntownie wpłynęła na drugą”. O tym właśnie opowiada książka „Papież”.  Trwają prace nad ekranizacją, a w role papieży wcielą się Anthony Hopkins i Jonathan Price.

„Stracony list” Jillian Cantor przenosi czytelnika do Austrii czasów Anschlussu oraz do Los Angeles tuż przed upadkiem komunizmu w Europie. Dwie pozornie niezwiązane ze sobą historie młodego austriackiego filatelisty i amerykańskiej rozwódki splatają się ze sobą, tworząc chwytającą za serce opowieść o nieskończonej potędze miłości.

Premiera odbędzie się 8 lutego!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka