Iwona Kienzler "Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści"

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show? Jakie tajemnice skrywa ich dynastia? 
Do brytyjskiej rodziny królewskiej mam sentyment z tego względu, że w Wielkiej Brytanii mieszka moja siostra. Widziałam szaleństwo związane ze ślubem Williama i Kate. Nawet ślub Harry'ego i Meghan oglądałam w telewizji. Lubię serial The crown i czytałam już wiele książek na temat brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czy ta książka wnosi coś nowego do wiedzy na temat Windsorów w przypadku takiej osoby jak ja? W żadnym wypadku. Przeskakiwałam ze strony na stronę, by znaleźć coś nowego, ale nie znalazłam tu niczego, czego wcześniej bym nie wiedziała.

W tej publikacji przypis powinien być przypisem poganiany. O wszystkim, o czym napisała autorka, można przeczytać w innych publikacjach na temat Windsoru. Opcjonalnie można wynieść taką wiedzę ze wspomnianego przeze mnie serialu. Iwona Kienzler nie odkryła niczego nowego, a jedynie odgrzała stare kotlety.

Dla mnie to była strata czasu. Czytałam zdecydowanie lepsze książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Jeśli i Wy takowe macie za sobą albo oglądacie serial The crown, odpuśćcie sobie czytanie. Niczego nowego się nie dowiecie.

Iwona Kienzler
Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści
Wydawnictwo Lira
Warszawa 2019

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka