Czerwiec z Marginesami!


Dzień dobry!
Nowy miesiąc to kolejne książki od Wydawnictwa Marginesy. Ja teraz się przeprowadzam i zakupiłam nowy regał, więc trzeba go czymś zapełnić. Widzę parę propozycji dla siebie, a Wy? :)

Jak poruszają się pędy mięty i dyni? Czy wpływa na nie Księżyc? Co robi wiatr koronom drzew? W jaki sposób goją się rany i co sprawia, że rośliny się deformują? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Urszula Zajączkowska w niezwykłej, poetyckiej książce „Patyki, badyle”. W lipcu autorka spotka się z czytelnikami na Festiwalu Góry Literatury w Nowej Rudzie.

Premiera 12 czerwca!

Stefan Ahnhem zdążył już zdobyć rzeszę fanów w Polsce swoimi trzema powieściami z inspektorem Fabianem Riskiem. W nowej książce pt. „Motyw X” , Risk przebywający na urlopie ze względu na poważne problemy rodzinne, musi pomóc kolegom z zespołu policyjnego. A sprawa jest skomplikowana – morderca działa brutalnie, a swoje ofiary wybiera zdając się na los. Jak dorwać seryjnego zabójcę, gdy jego kolejne kroki są nieprzewidywalne?

Premiera 5 czerwca!

„Nieposłuszeństwo”, debiutancka powieść Naomi Alderman, autorki głośnej „Siły”, to historia dziewczyny wychowanej w ortodoksyjnej żydowskiej rodzinie, która po latach wraca do domu i spotyka swoją pierwszą kochankę.

Premiera 12 czerwca!

„Zostaw ten świat pełen płaczu” DeSales Harrisona, czyli wybitna proza autorstwa profesora nadzwyczajnego, badającego poezję współczesną, w świetnym tłumaczeniu cenionego pisarza i tłumacza – Macieja Płazy.

Premiera 5 czerwca!

Romantyczna miłość, promienna młodość, namiętny seks – wszystko kiedyś się kończy! „Sztuka życia razem” Daphne de Marneffe to niezbędnik dla wszystkich, którzy żyją w długotrwałych związkach i wciąż chcą cieszyć się sztuką życia razem.

Premiera 5 czerwca!

„Moja ostatnia księżna” Daisy Goodwin, autorki „Wiktorii” i scenariusza serialu o młodej królowej, to powieść o młodziutkiej dziedziczce fortuny ze Stanów, która szuka męża w Anglii. Błyskotliwa, dowcipna i, jak zawsze u Goodwin, świetnie osadzona w epoce.

Premiera 19 czerwca!

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka