Elżbieta Turlej "Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe"

"Naciągnięte Elżbiety Turlej to wejście w rzeczywistość, którą znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagrama czy programów reality show. Autorka zabiera czytelnika tam, gdzie nie ma fleszy a przeciętnym śmiertelnikom wstęp jest wzbroniony. Historie są mocne, wywołują oburzenie, empatię, a każda z nich jest prawdziwa - niestety. Tym celniej trafiają do naszej wyobraźni, gdy uświadamiamy sobie, że większość z nas ma w swoim otoczeniu kobietę, która mogłaby być bohaterką kolejnego rozdziału".

Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy zalani przez influencerów. Są piękni, szczupli i reklamują ładne rzeczy. Patrząc na ich przerobione zdjęcia, wpadamy często w kompleksy. Bo mamy duży nos, niezbyt długie nogi, a i Bozia cycki małe nam dała. Zamiast zaakceptować siebie, spojrzeć w lustro i uśmiechnąć się do swojego odbicia, brniemy w diety, mordercze ćwiczenia i liczymy na to, że też będziemy tacy idealni. A każdy z nas jest piękny, bo jest sobą. Ludzie, trzymajmy się tego i nie dajmy się zapędzić w kozi róg tak, jak bohaterowie tej książki.

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób są wybierane kobiety do programów oferujących przemianę? Autorka Wam o tym opowie. Zburzy mit programów, w których oferuje się paniom spektakularne przemiany. Jaką trzeba za to zapłacić cenę i czy każdy może się do niego dostać? O tym przekonacie się, sięgając po tę książkę. Zresztą nie tylko o tym. Przeczytacie również o gazetach dla kobiet i o tym, w jaki sposób powstają trendy, które są wyznacznikiem piękna.

Ta publikacja wali prawdą prosto w oczy i powinna ją przeczytać każda kobieta. Zresztą panowie też powinni się z nią zapoznać, żeby nie dopuścić do tego, że ich panie postanowią ślepo podążać za ideałem nieistniejącego piękna. Mocna, dobra lektura, która momentami aż boli.

Nie jest to co prawda obszerne opracowanie dotyczące prób naprawy urody. Może być dobrym początkiem do szerszej dyskusji. I mam nadzieję, że zrobi duże zamieszanie. Bo trzeba głośno mówić o takich rzeczach, żeby przestrzec ludzi. Połykanie tasiemca może się bardzo źle skończyć i nie wolno wmawiać innym, że to pomoże schudnąć.

Elżbieta Turlej
Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe
 RINGIER AXEL SPRINGER POLSKA Sp. z o.o.
Warszawa 2019

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Czasami, gdy patrzę na niektóre kobiety to wydaje mi się, że straciły gdzieś po drodze rozum.

    OdpowiedzUsuń
  2. zdecydowanie chcę tą książkę przeczytać! choć ja staram się akceptować siebie to lubię takie wstrząsające historie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chcę ją przeczytać! Kobiety faktycznie potrafią postępować nierozsądnie i to tylko, aby poprawić swoją urodę niszczą zdrowie!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka