Sierpień z Marginesami!

14 sierpnia ukaże się nowa powieść Wojciecha Chmielarza pt. „Rana”. Po bestsellerowym „Żmijowisku”, które jeszcze w tym roku doczeka serialowej ekranizacji na antenie Canal+, Chmielarz napisał kolejną książkę niezwiązaną z serią. To historia o tym, że za błędy rodziców płacą dzieci. Kinga Dębska tak napisała o tej powieści: „Bez moralizowania, bez tanich wniosków, Chmielarz w sposób niezwykle barwny potrafi namalować piekło, jakie człowiek potrafi zgotować najbliższemu człowiekowi. Wchodzi pod powierzchnię relacji międzyludzkich, w których zawsze ofiarami są dzieci”.

„Bogowie pokazują klaty” Billa Gastona to zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu pisarzy kanadyjskich, obok Timothy’ego Findleya, Margaret Atwood i Alice Munro. Autor odwiedzi Polskę – będzie gościem Kongresu Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich w Łodzi (we wrześniu) oraz Festiwalu Conrada (w październiku).

Premiera odbędzie się 21 sierpnia!

Komiksem Sebastiena Samsona o bieganiu („Mój nowojorski maraton”) zachwycił się Wojciech Chmielarz. Pisze o nim tak:  Jako początkujący biegacz, który prawdopodobnie nigdy nie odważy się porwać na królewski dystans, utożsamiam się z bohaterem tej opowieści. I dzięki niemu coraz lepiej rozumiem, co tak naprawdę daje mi bieganie.

Premiera odbędzie się 21 sierpnia!

Leona to policjantka, która podejmuje kontrowersyjne metody śledcze i sama wkracza na drogę przestępczą. W trzecim tomie z serii pt. „Leona. Cena człowieka”, Jenny Rogneby opisuje zbrodnie związane z handlem narządami. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że sama Leona mogła paść ofiarą przestępców.

Premiera 7 sierpnia!

W trzeciej części serii „Imperium pragnień. Szura. Paryż”, Nermin Bezmen wysyła Szurę do Francji, gdzie dzieli losy rosyjskich emigrantów. Choć angażuje się w nowy związek, wciąż nie może zapomnieć o swoim ukochanym Kurcie…

Premiera odbędzie się 28 sierpnia!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka