Przedpremierowo! Małgorzata Rogala "Cicha noc"

Podczas przyjęcia, na którym świętowano sukces reality show „Nowe życie”, zostaje zamordowany reżyser programu. Wszystko wskazuje na to, że zabójcą jest ktoś z uczestników imprezy. Do rozwiązania sprawy przydzielona zostaje Agata Górska, która mimo problemów ze zdrowiem robi wszystko, żeby spełnić oczekiwanie przełożonego – sprawca ma być ujęty przed świętami!
Tymczasem Sławek Tomczyk wyjeżdża na szkolenie do Budapesztu. Jednak gdy dowiaduje się o uprowadzeniu swojej siostry, błyskawicznie wraca do Polski. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy to możliwe, żeby zniknięcie Kingi i sprawa, nad którą pracuje Agata, były ze sobą powiązane?

Omijam świąteczne książki szerokim łukiem. Dla tej zrobiłam wyjątek. Słowo "zbrodnia" działa na mnie jak magnez. Nie mogłam więc odpuścić sobie tej książki. Tym bardziej, że uwielbiam zarówno Agatę Górską, jak i Sławka Tomczyka. Cieszyłam się na kolejne spotkanie z nimi.

Tym razem mamy dwie zbrodnie. Zostaje uprowadzona siostra Sławka oraz zamordowano reżysera pewnego programu rozrywkowego. Kto i dlaczego to zrobił? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce.

Muszę powiedzieć, że mnie jako kobietę bolało czytanie pewnych fragmentów tej powieści. Nawet nie wyobrażam sobie tego, przez co musieli przejść pewni bohaterowie. Niestety opisane przez autorkę rzeczy mają miejsce w życiu realnym i nie wiem, czy kiedykolwiek uda się im położyć kres.

Miałam pewne podejrzenia co do tego, co właściwie stało się z denatem. Jak się okazało, nie pomyliłam się. Czy czuję się z tego powodu rozczarowana? Ani trochę. Gdyby całość miała inne zakończenie, mogłoby ono być nieco przekombinowane. Tak, całość złożyła się trzymającą się kupy niezwykle smutną historię.

Ta książka każe nam zastanowić się, na ile znamy ludzi, którym ufamy. Czy jesteśmy w stanie poznać ich prawdziwą twarz? W trakcie czytania myślałam także o tym, do czego jest zdolny posunąć się człowiek, byleby tylko zarobić pieniądze. Łapałam się za głowę, gdy widziałam, co robili niektórzy.

Czy można czytać tę książkę bez znajomości poprzednich tomów? Będzie ciężko. Pewne wątki będą dla Was niezrozumiałe. Poza tym relacje między bohaterami były budowane na przestrzeni kilku tomów, więc lepiej poznać ich początek. Inaczej trudno będzie z nimi nawiązać głębszą relację.

Premiera książki odbędzie się już jutro!

Małgorzata Rogala
Cicha noc
Wydawnictwo Czwarta Strona
Poznań 2019

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka