Marzec z Marginesami!

Kochani, czas na propozycje wydawnicze od Wydawnictwa Marginesy, które ukażą się na rynku wydawniczym już w marcu. Jestem ciekawa, czy widzicie coś dla siebie :)


„Asteroid i półkotapczan” Katarzyny Jasiołek to pełna soczystych anegdot i pięknych zdjęć opowieść o polskim wzornictwie powojennym. Przybliża okoliczności powstawania mebli, szkła, ceramiki, tkanin, oświetlenia dostępnych (czy też raczej wiecznie niedostępnych) w polskich sklepach po 1945 roku.

Premiera odbędzie się 11 marca!

Dariusz Jaroń w książce „Skoczkowie” opisał historie trojga wybitnych przedstawicieli polskiego narciarstwa: Heleny Marusarzówny, Bronisława Czecha i Stanisława Marusarza. Byli młodzi i piekielnie zdolni. Przebojem wdarli się do światowej i narciarskiej elity, ale wojna brutalnie przerwała ich kariery.

Książka „Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha” Clive’a Wynne’a w przystępny sposób wyjaśnia tajniki psiej uczuciowości w oparciu o najnowsze badania naukowe. Dorota Sumińska pisze: Prawda znana od początków ludzkiego i psiego świata, ale tylko tym, którzy kochali psa i byli przezeń kochani, poparta spojrzeniem naukowca. Wielu z nas łaknie „szkiełka i oka” w sprawach, które wystarczy poczuć. Każdemu z nich polecam książkę.

Eva Meijer w powieści pt. „Dom ptaków” opisuje losy Len Howard, pierwszej brytyjskiej ornitolożki, której wybory życiowe wprowadzały w konsternację osoby z jej otoczenia. Po porzuceniu kariery skrzypaczki stała się znawczynią ptasich zwyczajów. Ta lektura sprawia, że człowiek całkowicie utożsamia się z Howard, a jej pasję czyni swoją.

Premiera odbędzie się 18 marca!

Erotyczna powieść szwedzkiej autorki Gertrud Hellbrand pt. „Satyricon” to historia o zazdrości i obsesji, a także o najgłębiej skrywanych popędach, odwiecznym pragnieniu miłości, wrażliwości i wreszcie akceptacji. Tytułowy Satyricon to dekadencki krąg zainicjowany przez ekscentryczne rodzeństwo Bodinów – tutaj trafia Olivia, by odkryć mroczne cechy swojej osobowości…

Premiera odbędzie się 25 marca!

„Loteria” Milesa Hymana to powieść graficzna na podstawie słynnego opowiadania Shirley Jackson, pisarki, której utwory inspirowały wielu pisarzy grozy, w tym samego Stephena Kinga.

„Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę” Boxa Browna to komiks o używce, która wzbudza wielkie emocje. Polepsza nastrój, pobudza kreatywność, wyostrza zmysły. Znana wśród wyznawców islamu, hinduizmu czy rastafarian… Trawka – mniej szkodliwa niż alkohol czy nikotyna. Dlaczego właśnie ona znalazła się wśród zakazanych używek? Jaka jest jej historia?

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka