Gigi Vogan, Gary Small "Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach"

W tej książce znajdziecie kilkanaście historii z życia Gary'ego Smalla, psychiatry, który miał do czynienia m.in. z nagą kobietą stojącą na głowie, mężczyzną przeświadczonym, że jego penis się kurczy czy mdlejącymi uczennicami i próbą autoamputacji.

Ta książka opisuje kilka historii, z którymi w trakcie pracy spotkał się Gary Small. Widzimy także, jak na przestrzeni lat zmieniało się jego życie prywatne. Stąd jednym z autorów jest jego żona, Gigi.

Historie zostały przedstawione w zabawny sposób, czytało się je bardzo dobrze i szybko. Kilka z nich jednak dało mi do myślenia. Między innymi wspomniana przede mnie opowieść o próbie autoamputacji. Jak to możliwe, że człowiek uważa, że część jego ciała do niego nie należy i trzeba się jej pozbyć? Do tej pory trudno mi uwierzyć, że takie rzeczy mają miejsce. Dotknęło mnie czytanie o chorobie Alzheimera. To dla mnie dość delikatny temat i muszę oddać autorowi sprawiedliwość, że podszedł do sprawy z klasą.

Miło było zobaczyć, jak od kulis wygląda życie psychiatry, z czym musi się mierzyć. Czasem ta praca bywa bardzo niebezpieczna. Autor próbuje w swojej publikacji odczarować swój zawód. Dla wielu ludzi pójście do psychiatry jest jednoznaczne z przyznaniem, że jest się szalonym. A tymczasem rozmowa ze specjalistą może uratować człowiekowi życie.

Nieco obawiałam się, że humor autor do mnie nie przemówi. Publikacja Adama Kaya miała być śmieszna, a wyszła dość żałośnie. Podczas czytania tej książki, bardzo dobrze się bawiłam. Jeśli szukacie publikacji, która oderwie Was na chwilę od Waszych problemów, to może być propozycja dla Was.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka