Susan Carnicero, Mike Floyd , Philip Houston "Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko"

Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą ci, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą cię technik stosowanych w walce z terroryzmem. Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.

Czy zdarzyło się Wam przyłapać kogoś na kłamstwie albo podejrzewacie, że ktoś Was okłamuje? Chyba każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji. Autorzy tej publikacji pokazują, jak można wyciągnąć prawdę od każdego. Teoretycznie nie wydaje się to wcale takie trudne.

Zastanawiacie się, w czym tkwi klucz do sukcesu w odkrywaniu prawdy? Muszę Was rozczarować, nie będzie tu scen rodem z filmów sensacyjnych. Jak się okazuje, to, w jaki sposób się zachowujemy, ma wpływ na przebieg przesłuchania. Zapomnijcie o notowaniu w trakcie rozmowy, bicie świadka też nie jest wskazane. Między innymi liczy się ton naszego głosu.

Zaintrygowało mnie to, w jaki sposób przesłuchuje się dzieci. Ci mali ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co jest prawdą, a co nie, więc to stanowi nie lada wyzwanie. Mogą opowiadać niestworzone historie, wierząc, że wydarzyły się naprawdę. I nie jest to złośliwość z ich strony. Zresztą, przekonajcie się, co autorzy mają w tej kwestii do powiedzenia.

Największym plusem tej publikacji jest to, że została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Pojawia się tu choćby O.J. Simpson. Nie zabrakło również historii o szpiegach.

Czytając tę książkę, czułam coraz większy podziw dla ludzi pracujących w CIA. Nie wiem, czy byłabym w stanie zachować taki spokój i przeprowadzić rozmowę w taki sposób, by wyciągnąć prawdę z każdego, nawet z osoby, która od początku wydaje się pewna swoich racji. I to wszystko bez przemocy, poniżania świadka.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka