Adam Kucharski "Prawa epidemii. Skąd biorą się epidemie i czemu wygasają"

Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie.

Od razu zaznaczam, że to nie jest publikacja traktująca wyłącznie o epidemiach w sensie zdrowotnym. Jeśli więc liczycie na takie smaczki i ciekawostki ich dotyczące, to niestety, ale muszę Was rozczarować. Słowo "epidemia" jest rozpatrywane w szerszym kontekście, dotyczy także zaraźliwych spraw w życiu codziennym, między innymi piramid finansowych.

Nie mogę powiedzieć, że źle czytało mi się tę książkę. Autor nie zarzucił mnie specjalistycznym językiem, czego nieco się obawiałam, kiedy kartkowałam publikację i widziałam jej zawartość.

Oczywiście znajdziecie tutaj informacje dotyczące epidemii w kontekście medycznym, ale jak już wspomniałam, nie są one główną osią publikacji. Przeczytacie tutaj także o epidemiach życia codziennego. Groźnych niemal tak samo jak te, które fizycznie dotykają naszych ciał. Daje to do myślenia, bo nie wszystko wydaje się ludziom podejrzane i często przez takie społeczne epidemie tracą dorobek swojego życia.

Zaintrygowała mnie ta publikacja. Sprawiła, że zatrzymałam się nad niektórymi kwestiami, przemyślałam je, było mi to potrzebne. Trudno mi sprecyzować jedną grupę odbiorców, która znajdzie tutaj dla siebie najwięcej. Sami zdecydujcie, czy macie ochotę na publikację popularnonaukową poruszającą kwestie epidemii w kwestii medycznej i społecznej.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu Relacja.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Od jakiegoś czasu mam ochotę przeczytać tą książkę i pewnie wcześniej czy później to zrobię. Jednak jak na razie staram się zmniejszyć moją hałdę hańby, która zalega mi na półkach...niemniej jednak mam ją już na liście do przeczytania ;).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka