Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #327 Ewa Ornacka "Zrozumieć zbrodnię"

Dlaczego z pozoru normalni ludzie torturują, gwałcą i mordują? Jak to możliwe, że troskliwi rodzice przed odebraniem sobie życia zabijają własne dzieci? Co sprawia, że szefowie o psychopatycznych skłonnościach zamieniają pracownika w niewolnika? I co robić, by nie stać się ofiarą. Czy w ogóle można się przed tym ustrzec?

To jedna z tych książek, które pochłonęłam jednym tchem. Ewa Ornacka pozwala czytelnikom zagłębić się w umysły zbrodniarzy. Co nimi kierowało? Ile to razy słyszało się, że przecież to był taki dobry człowiek, a jednak zabił.

Łatwo nam oceniać kogoś, kto zrobił coś złego, ale czy zastanawiamy się nad tym, dlaczego to zrobił? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tej książce.

Najbardziej zaintrygował mnie fragment dotyczący psychozy. Podziwiam ludzi, którzy pracują z przestępcami i muszą zdecydować, czy faktycznie mają problemy natury psychicznej, czy po prostu są dobrymi aktorami i wiedzą, co robić, by uznano ich za niepoczytalnych.

Nie musicie obawiać się tego, że nie zrozumiecie, co autorka będzie miała Wam do powiedzenia. Książka jest napisana przystępnym językiem. Myślę, że jest to dobra propozycja dla osób, które chcą wejść do świata zbrodni i przekonać się, co siedzi w głowie przestępców. Ci czytelnicy, którzy czytali wiele poświęconych temu publikacji, mogą być nieco rozczarowani, bo pojawiają się tu znane fakty.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Temat bardzo mnie zainteresował, mimo iż to kompletnie nie moje klimaty

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm intrygująca książka ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka