Arun Gandhi "Dar gniewu"

 

Co może ocalić człowieczeństwo? Czy we współczesnym świecie wiara w miłość, dobro i spokój jest tylko nierzeczywistym marzeniem? A może każde z doświadczeń to ponadczasowy dar?

Na te i wiele innych pytań odpowiada wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun. Przywołując dziesięć ważnych i poruszających lekcji, które otrzymał od swojego dziadka, rzuca nowe światło na rozwiązanie duchowych problemów współczesnego człowieka.

Dzięki jego naukom możesz zrozumieć równowagę sił dobra i zła w świecie, a także pogodzić się z negatywnymi emocjami i wydarzeniami, dostrzegając w nich sens i przekuwając w wewnętrzną siłę.

Arun Gandhi to wnuk Mahatmy Gandhiego. W swojej książce wspomina swojego dziadka i jego nauki. Brakuje dziś takich ludzi jak Mahatma Gandhi.

Żyjemy w ciężkich czasach. Teoretycznie Internet umożliwił nam komunikację z ludźmi mieszkającymi na drugi krańcu świata, ale wciąż nie umiemy ze sobą rozmawiać.Dzielimy się na lepszych i gorszych. Nie potrafimy rozwiązać konfliktu, nie piorąc brudów publicznie.

Wnuk Gandhiego mówi nam, czy i w jaki sposób jego dziadek wykorzystałby media społecznościowe w swojej działalności. Przypomina, jak wyglądało pobieranie nauk u Gandhiego. Pokazuje także nieznane nam oblicze tego człowieka. Był jego wnukiem, więc znał go lepiej niż ktokolwiek inny.

Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej książce. Nieco obawiałam się tego, że będzie zbyt filozoficzna, ale tak nie było. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to była jedna z najmądrzejszych książek, jakie w życiu czytałam. Może i nie ze wszystkimi zawartymi w niej treściami się zgadzałam, ale uświadomiła mi, że gniew nie jest czymś złym. Złe za to może być to, w jaki sposób go wykorzystamy. Czytając tę książkę, boleśnie przekonałam się o tym, że brakuje tak mądrych ludzi jak Mahatma Gandhi. Przywódcom politycznym jest do niego bardzo daleko.

Arun Gandhi wspomina, jak jego dziadek podchodził do kobiet. W jego czasach nie były traktowane na równi z mężczyznami i w wielu miejscach niemal nic w tej kwestii się nie zmieniło. Została też poruszona kwestia edukacji, bierne przyjmowanie tego, co jest w książkach, brak własnego zdania lub nieumiejętność jego wyrażenia. Arun Gandhi mówi też o tym, czym dla jego rodziny jest prawda i jak wychowywano dzieci.

To książka, którą powinien przeczytać każdy. Otwiera oczy na wiele spraw i pokazuje, że można wykorzystać gniew w odpowiedni sposób. Czytając tę książkę, czułam szacunek do Gandhiego. Lekturze towarzyszyło sporo emocji i na pewno na długo pozostanie w moim sercu. Gorąco polecam.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Księgarni Tania Książka.

"Dar gniewu" możecie kupić w Księgarni Tania Książka.
Znajdziecie tam więcej nowości.

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka