Julie L. Hall "W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej"

 

Rozpoznaj narcyza i uwolnij się z toksycznej relacji

Niezwykle pouczające studium narcystycznego zaburzenia osobowości (NPD) i jego traumatycznego wpływu na członków rodziny i partnerów. Wnikliwa, pełna współczucia i oferująca praktyczne strategie powrotu do zdrowia – lektura obowiązkowa zarówno dla tych, którzy doświadczyli przemocy narcystycznej, jak i dla klinicystów.

Ta książka rzuca światło na niszczące doświadczenie przemocy narcystycznej w rodzinach i związkach, opisuje złożoną emocjonalną i fizyczną traumę, która z tego wynika, oraz wspiera ofiary praktycznymi, pełnymi współczucia radami do wykorzystania na ścieżce powrotu do zdrowia.

Bez względu na to, czy dopiero uczysz się o NPD, masz narcystycznego rodzica lub innego członka rodziny, opuszczasz narcystyczny związek, czy zmagasz się z okołonarcystyczną traumą, książka Julie L. Hall pomoże ci rozpoznać i zrozumieć toksyczną relację, a także uwolnić się od niej.

Osobowość narcystyczna - mówi Wam to coś? Osoba, która uważa, że wszystko ma się kręcić wokół niej, jest najważniejsze, najpiękniejsza i zawsze ma rację. Wymaga od Ciebie Bóg wie co, a sama nie daje od siebie nic. Będąc w związku, potrafi wyssać z człowieka całą energię życiową. Jest w stanie sprawić, że człowiek czuje się jak zero. Kłamie, manipuluje, wykorzystuje, nie widząc w tym nic złego. Zdradza, bo przecież może. Ty za to nie masz prawa mieć własnego życia, znajomych, zainteresowań. Podejrzewam, że dla wielu brzmi to znajomo. Sama byłam w związku z narcyzem i wiem, jak to potrafi człowieka zniszczyć. Narcyza nie jest łatwo zdiagnozować, potrafi manipulować nawet terapeutą. Ktoś może wykazywać narcystyczne cechy, ale wcale nie jest narcyzem. O tym wszystkim mówi ta publikacja.

Ta książka pokazuje, jak można rozpoznać narcyza. Opisuje, jak wygląda życie z nim. Pokazuje go jako partnera, rodzica i rodzeństwo. Poznajemy tutaj również historie osób, które w taki czy inny sposób miały do czynienia z narcyzem. Bycie dzieckiem kogoś takiego może zniszczyć człowieka, nie każdy ma w sobie na tyle siły, żeby pójść inną drogę, znaleźć w sobie empatię, by nie stać się oprawcą.

Lektura tej książki może wielu osobom pomóc przejść przez drogę do samego siebie po przeżyciach, jakie serwuje narcyz. Mamy tu opisane kolejne etapy radzenia sobie z powrotem do równowagi psychicznej. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, ale autorka pokazuje, że nie ma nic złego w tym, że człowiek czuje się bezsilny, zły, oszukany.

Mamy tu kilka rozdziałów podzielonych tematycznie. Najpierw jest wprowadzenie do tematu, autorka mówi, w jaki sposób czytać tę książkę. Opisano tu cechy narcyza, fakty i mity na jego temat. Wszystko jest wytłumaczone w bardzo prosty sposób, w oparciu o przykłady z życia wzięte. Ta książka pozwala również zrozumieć narcyza, a także mówi, czy takiej osobie można pomóc.

Myślę, że ta książka może wielu osobom otworzyć oczy. Kochając kogoś, tłumaczymy jego zachowanie, czasem nawet bierzemy winę na siebie, żeby tylko tego kogoś nie utracić. Ale czy warto zatracić siebie? Ja przepracowałam swoją traumę, wiem, ile mnie to kosztowało. Jeśli czujecie, że ktoś ciągle podcina Wam skrzydła, zabiera chęć do życia, nie pozwala Wam po prostu być sobą albo jesteście dzieckiem narcyza, ta książka jest dla Was. Polecam.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Księgarni Tania Książka!

"W cieniu narcyza" możecie kupić na Taniaksiazka.pl
Sprawdźcie też inne poradniki.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Temat jak najbardziej warty uwagi. Z chęcią przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że każdy powinien przeczytać tą książkę. Ja z pewnością po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesująca pozycja. Jestem ciekawa jak autorka przedstawiła ten temat. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka