Luigi Dal Cin "W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie"

 

Bajki brazylijskie to zbiór opowiadań opartych o legendy rdzennych ludów Brazylii. Zapraszamy do barwnej krainy pełnej odważnych, sprytnych i mądrych zwierząt – tych egzotycznych, jak żółw żabuti, i nieco bardziej nam bliskich, jak chociażby pewien pomocny bocian. Opowiadaniom towarzyszą inspirowane lokalną kulturą, rozbudzające ciekawość świata ilustracje autorstwa wybitnych międzynarodowych artystów.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to bajki o zupełnie innych zwierzątkach niż te, które my znamy. U nas nie ma opowieści na dobranoc o grzechotnikach, jaguarach czy tapirach, nie ta strefa klimatyczna.

W tych bajkach dużo się dzieje, są konflikty. I to nie są typowe bajki, z których wyciąga się jakiś morał. One w głównej mierze tłumaczą, jak powstały pewne rzeczy. Na przykład dlaczego grzechotnik ma taką, a nie inną rzecz na końcu ogona.

Po lekturze tych bajek znielubiłam występujące tu żółwie. Jakie one były wredne i hop do przodu... Ale to tylko pokazuje, jak dobrze zarysowano charaktery postaci.

Te bajki przeniosły mnie w inny świat. Poznałam zupełnie nowe opowieści i jestem nimi oczarowana. To historie raczej dla starszych dzieci, nie dla maluchów. Zarówno historie, jak i niektóre obrazki mogą nieco przestraszyć maluchy, ale starszym czytelnikom jak najbardziej tę publikację polecam.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Słownemu.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka