Henrik Fexeus "Sztuka czytania w myślach"

 

Nauka czytania w myślach nie jest tak szalonym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Podczas każdej interakcji wysyłamy szereg sygnałów niewerbalnych, często silniejszych niż wypowiadane przez nas słowa.

Sztuka czytania w myślach uczy, jak wpływać na innych, przekonując ich do swojego sposobu myślenia. Bazując na psychologii kognitywnej, Henrik Fexeus wyjaśnia, jak czytelnik może się dowiedzieć, co czuje druga osoba – i dzięki temu kontrolować jej myśli i przekonania.

Fexeus oferuje praktyczne wskazówki umożliwiające opanowanie sztuki perswazji, co zwiększy twoją pewność siebie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Proste ćwiczenia zawarte w książce poprawią twoją samoświadomość, ujawniając, jak jesteś postrzegany przez innych. Niezależnie od tego, czy chcesz awansować, negocjować podwyżkę, nawiązywać kontakty jak profesjonalista, znaleźć miłość czy wykryć kłamcę, Sztuka czytania w myślach pokazuje, jak odkryć, co ludzie naprawdę mówią.

Potraficie czytać w myślach? U mnie to zależy, jak dobrze znam daną osobę. Z rodziną i przyjaciółmi nie mam większego problemu, z osobami, które dopiero poznaję, bywa różnie, ale jestem dość dobrym obserwatorem. Autor tej publikacji pokazuje nam, jak poprzez obserwację, między innymi, możemy wpływać na innych ludzi.

To publikacja dla osób, które interesują się sztuką perswazji, które wykorzystują w swojej pracy negocjacje. Tylko to nie jest tak, że przeczytacie tę książkę i już będziecie mistrzami w tym fachu, nie, nie, potrzeba ćwiczeń i doświadczenia, ale z czasem można wyrobić pewne nawyki, dzięki którym można przekonać swojego rozmówcę do swoich racji. Dowiecie się również tego, w jaki sposób odkryć, że ktoś kłamie, obserwując jego zachowanie.

Henrix Fexeus przestrzega tutaj w kwestii interpretowania mowy ciała. Bardzo łatwo można nadinterpretować jakiś ruch. Ktoś założył ręce na piersi - pewnie się przed nami zamknął. A może po prostu było mu zimno? Autor pokazuje także, jak można interpretować wyraz naszej twarzy. I niekoniecznie jest to jednoznaczna ocena.

To była dla mnie książka pełna ciekawostek. Przy okazji złapałam się na tym, że dostosowuję swój ton głosu i sposób wypowiedzi do rozmówcy, przez co na przykład mój mąż doskonale wie, z kim rozmawiałam, bo to poznaje po moim głosie. I w publikacji jest poświęcony temu fragment. Autor mówi, dlaczego to jest istotne i jakie korzyści może przynieść. Ucieszyłam się, że opanowałam tę technikę, zanim zorientowałam się, jak jest ważna :)

Jeśli interesujecie się psychologią i kwestie, o których mówiłam, są Wam bliskie, to myślę, że ta książka może być dla Was przydatna. Dowiecie się, jak możecie poprzez swoje zachowanie wpłynąć na innych, jak nawiązać z innymi relacje. Dużo ciekawostek podanych w przyjemnej w odbiorze formie.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Z pewnością są w niej ciekawostki psychologiczne, więc jest to książka godna uwagi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka