Lee Child "Uprowadzony"


"(...) Kim ty jesteś, Reacher?
Zerknął na nią, wzruszając ramionami.
-Nikim."

Uprowadzony to drugi tom cyklu, w którym bohaterem jest Jack Reacher. Tym razem były żołnierz zostaje porwany. Jak zwykle znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Porywacze, którzy mieli inny cel, musieli zabrać Reachera ze sobą. Jak im się wydawało, było to najlepsze, co mogli zrobić. Niestety, nie docenili swojego przeciwnika i były żołnierz wprowadził sporo zamętu w ich życie, ale po kolei.
Dzień zapowiadał się jak każdy inny. Kawa i śniadanie w jakiejś knajpce, przechadzka po mieście, próba znalezienia czegoś do roboty. Tym razem miało nie być tak kolorowo. Reacher widząc mężczyzn, którzy próbują uprowadzić niepełnosprawną kobietę, rusza jej na pomoc. Nie udaje mu się uchronić jej przed bandytami i wraz z nią zostaje uprowadzony. Kiedy jedzie z kobietą ciężarówką, dowiaduje się, że to agentka FBI. I to nie byle jaka. Jej ojciec to generał Johnson. Sława sama w sobie. Wtedy Reacher orientuje się, że celem porywaczy nie jest tylko FBI. Zaczyna rozumieć, że wpakował się w niezłą kabałę.
Wraz z agentką Holly Johnson zostaje przewieziony do Bastionu - jednostki położonej na odludziu, której dowódca liczy na to, że uda mu się oddzielić swoich podwładnych od reszty Amerykanów, by stworzyć autonomiczne państwo. Zapachniało nieco sektą, nie uważacie? Charyzmatyczny przywódca, jaki bez trudu podporządkowuje sobie podatnych do manipulacji ludzi. Jego "wyznawcy", którzy robią wszystko to, co guru rozkaże. Ubierają się w takie same rzeczy, wykonują każde jego polecenie bez najmniejszego sprzeciwu. Nie zawahają się nawet oddać za niego życie. Wydaje się, że Reacher i Holly nie mogli trafić gorzej.
Nic bardziej mylnego. Kobieta liczy na szybki ratunek ze strony szefostwa. Wie, że będą jej szukać dotąd, dopóki jej nie odnajdą. Nie wie jednak o tym, że wśród tych, którym najbardziej ufała, jest zdrajca gotowy sprzedać ją za pieniądze na nowy samochód.
Wszystko zaczyna komplikować się, gdy przywódca Bastionu zaczyna wdrażać swój plan w życie. Obwołanie siebie przywódcą autonomicznego państwa to pikuś w porównaniu z tym, co ten człowiek ma zamiar zrobić. W niebezpieczeństwie są nie tylko jego podwładni, ale także inni Amerykanie.
Co dokładnie ma zamiar zrobić przywódca Bastionu? Kim jest zdrajca w szeregach FBI? Co takiego zrobi Reacher, by ratować życie pięknej kobiety? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu Uprowadzonego.

Lee Child
Uprowadzony
Wydawnictwo Albatros

Udostępnij ten post

7 komentarzy :

 1. Nie czytałam jak na razie żadnej książki tego autora :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam, gdy dużo się dzieje. Na pewno bym się nie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś jakąś książkę autora, ale chyba mi się nie spodobała. Ta fabuła wydaje mi się taka... zwykła. Nie zainteresowała mnie ta książka :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale nie jestem przekonana, czy by mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka