Gotowi na "Małe wielkie odkrycia"?

Już za tydzień na naszym rynku wydawniczym pojawi się bardzo wyczekiwana przeze mnie książka wydana nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non - Małe wielkie odkrycia Steve'a Johnsona. Przebieram z niecierpliwością nóżkami od dnia, w którym zobaczyłam ją w zapowiedziach. Należę do osób interesujących się wynalazkami. Bardzo interesuje mnie to, kto i w jaki sposób wpadł na takie, a nie inne rozwiązania. Już nie mogę doczekać się lektury. Na szczęście nie będę musiała długo na nią czekać. To będzie długo oczekiwany prezent mikołajkowy :)

Słyszeliście o tej książce? Jeśli nie, nic straconego. Usiądźcie wygodnie, zróbcie sobie coś ciepłego do picia, bo na zewnątrz jest chłodno i zapoznajcie się z opisem Wydawcy, umieszczonym na jego stronie.

Fascynujący świat małych wielkich odkryć!
Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!?
Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian.

Czy wiecie, że:
› Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej?
› Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka?
› Osiągnięcia inżynierii dźwięku, które pomagają nam lepiej widzieć, wzięły swój początek od neandertalskich zawodzeń w burgundzkich jaskiniach?
› Potrzeba oczyszczenia miast z fekaliów pozwoliła rozpocząć prace nad mikrochipami?
› Odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach?
› Wynalezienie sztucznego światła wpłynęło na ewolucję zwyczajów związanych ze snem?

Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji.

Już dziś możecie nabyć tę książkę, zamawiając ją na stronie empik.com. Kliknięcie w tego linka przeniesie Was do sklepu internetowego. Jestem bardzo ciekawa, czy i Wy czekacie na Małe wielkie odkrycia. Wyczekujcie recenzji, niebawem pojawi się na horyzoncie.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Bardzo ciekawa książka. Zapewne moi starsi siostrzeńcy byliby nią zafascynowani. No to ciocia będzie musiała zbierać pieniądze na prezencik pod choinkę... :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka