Zaczytana dzieciom: #2 Carlo Collodi "Pinokio"

Pisząc o tej książce, będę raczej mało obiektywna. Kiedy byłam małą dziewczynką, dostałam ją w prezencie. Dziś tamten Pinokio ledwo się trzyma. Wypadają z niego kartki, ale nie mam serca go wyrzucić. Ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Vesper postanowiło wydać reedycję jednej z ulubionych powieści z mojego dzieciństwa.

Nie będę streszczać fabuły Pinokia. Większość z nas bardzo dobrze zna tego pajacyka, który został wystrugany z drzewa. Na początku nie był zbyt posłuszny, lecz szybko zorientował się, że złe zachowanie nie będzie mu popłacać.

Ta klasyka doczekała się wielu reedycji i interpretacji. Nie mam pojęcia, ile jej wersji czytałam. Niemniej jednak za każdym razem byłam zachwycona. Trudno się dziwić, to był mój powrót do dzieciństwa. Podejrzewam, że będę katować swoje dzieci tą książką i będą ją znały na pamięć.

Wydawnictwo Vesper oddało w ręce czytelników piękną reedycję Pinokia. Jest w twardej oprawie, więc nie zniszczy się tak szybko jak moja stara wersja. Dodatkowym plusem są oryginalne ilustracje Carlo Chiostriego.Jak wspomniałam, miałam w rękach kilka wersji Pinokia. Nigdy jednak nie widziałam tych ilustracji. Miałam z nimi do czynienia po raz pierwszy i jestem nimi oczarowana. To nic, że nie są kolorowe. W tym przypadku zupełnie mi nie przeszkadzały.

Myślę, że tę książkę spokojnie można kupić komuś na prezent. Jest pięknie wykonana i na pewno sprawi osobie, która ją otrzyma, radość.

Carlo Collodi
Pinokio
Wydawnictwo Vesper
Czerwonak 2016

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję
Wydawnictwu Vesper.

Udostępnij ten post

5 komentarzy :

 1. Klasyka. Te ilustracje bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy ja ją czytałam, a kiedy oglądałam... piękne wspomnienia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje, książka zyskuje na nich "to coś" ;)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pinokio! Uwielbiałam go <3 Piękne wydanie, z chęcią się za nim rozejrzę;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka