J. K. Rowling "Quidditch przez wieki"

Pozwólcie, że opowiem Wam dzisiaj o książce, która prezentuje historię najbardziej znanej gry czarodziejów.

Co prawda nigdy nie marzyłam o tym, żeby być jednym z graczy, ale fascynował mnie ten sport. Byłam bardzo ciekawa, skąd się wziął. Dzięki tej publikacji poznajemy nie tylko jego historię, ale także zasady gry.

Jak się pewnie domyślacie, quidditch nie zawsze wyglądał tak, jak opisała go J.K. Rowling w Harrym Potterze. Przez lata ewoluował, był udoskonalany i stał się nieco bardziej przyjazny dla środowiska. Z wielu względów. Polacy też dorzucili swoje pięć groszy do tej gry.


Książkę czyta się błyskawicznie. Ma dużą czcionkę i uzupełniają ją piękne ilustracje, które nadają całości niezwykłego charakteru. Chociaż jest to swego rodzaju podręcznik, lektura była bardzo przyjemna. To bardzo dobre uzupełnienie serii o przygodach Harry'ego Pottera. Daje odpowiedzi na pytania, które mogą zrodzić się w trakcie czytania głównych tomów sagi. Jestem oczarowana tą publikacją i cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać.

Jeśli jesteście fanami Harry'ego Pottera, myślę, że ta książka przypadnie Wam do gustu. Warto w nią zainwestować z jeszcze jednego względu. Kupując Quidditch przez wieki, wspomożecie organizacje charytatywne Comic Relief i Lumos. Podarujcie dzieciom trochę magii.

J. K. Rowling
Quidditch przez wieku
Wydawnictwo Media Rodzina
Poznań 2017

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję
Wydawnictwu Media Rodzina.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Myślę, że te dodatki do Harr'ego Pottera to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że pięknie wydane to jeszcze pozwalają na ponowne spotkanie z tym magicznym światem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka