Michael Tequila "Niezwykła decyzja Abuelo Caduco. Humoreski i inne opowiadania"

To moje drugie już spotkanie z tym autorem. Pozwólcie, że opowiem, co zaserwował mi tym razem.

Humoreski nie są moją mocną stroną. Sięgam po nie rzadko. Nie jest łatwo mnie zadowolić tego typu literaturą. Choć wiem, na co się pisałam, zgadzając się na recenzję, nie miałam pojęcia, czy autorowi uda się spełnić moje oczekiwania wobec niego.

Nie będę streszczać tych opowiadań. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co się w nich działo, sami je przeczytajcie. Jeżeli nie przepadacie za satyrą i dość specyficznym humorem, lepiej poszukajcie czegoś innego. Co czeka na osoby, które zdecydują się na lekturę?
Do tej książki nie można podejść na poważnie. Autor bombarduje nas satyrą, komizmem sytuacyjnym, parodią i zwierzęcymi bohaterami. To, co się dzieje, w wielu przypadkach jest niewytłumaczalne, ale bawi i to jest najważniejsze. Jeśli nie podejdziecie do tej publikacji z przymrużeniem oka, padniecie na zawał, czytając o koniu, który siedział przy stole i był całkiem niezły, jeśli chodzi o jogę.

Historie zaczynają się tak jakby w środku, ale nie uważam, żeby było w tym coś złego? Dlaczego? Możemy w takim wypadku sami sobie pewne rzeczy dopowiedzieć, spróbować wyjaśnić niektóre kwestie. Opowiedzenie tych historii od początku do końca zabiłoby ich urok i podejrzewam, że zanudziłoby mnie na śmierć. Na szczęście autor zaserwował mi tylko to, co było istotne i nie nudziłam się w trakcie lektury.

Świat wykreowany przez Michaela Tequilę stanął na głowie. Nie wiem, czy umiałabym się w nim odnaleźć, ale cieszę się, że mogłam go poznać. To przyjemna lektura. Nie trzeba jej czytać ciurkiem, można sobie dawkować opowiadania. Nie bójcie się, że coś przez to stracicie. Te historie nie są ze sobą połączone. Wspólnym mianownikiem jest za to humor, którego tu nie brakuje.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję autorowi.

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. No nie wiem, nie jestem przekonana do tej książki, jeszcze się zastanowię :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka