Larry Sloman, Mike Tyson "Mike Tyson. Moja prawda"

Zabawne, ale długo zajęło mi uświadomienie sobie tego, że wysyłając mnie do więzienia, tamta mała, biała sędzina być może uratowała mi życie.
Mike'a Tysona chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Swoim życiorysem mógłby obdzielić kilka osób. Wychowywał się w rozbitej rodzinie i mieszkał w szemranej dzielnicy. Dość szybko popadł w problemy z prawem. Jako bokser doszedł na szczyt, z którego się stoczył. Nie poddał się jednak. Udowodnił, że od dna można się odbić i żyć dalej. Po latach postanowił podzielić się swoją historią.
Nie widzę większego sensu w tym, żeby streszczać Wam autobiografię Tysona. Jeśli chcecie przekonać się, jak wyglądała jego prawda, sami się o tym przekonajcie.

Czy trzeba być fanem bokser, żeby sięgnąć po tę publikację? Nie. To nie jest książka, która skupia się wokół sportu, ale wokół człowieka. To przede wszystkim historia o wzlotach i upadkach. O sile charakteru, dzięki której można osiągnąć wszystko. Miłości, zdradzie, uzależnieniu i wyciąganiu wniosków ze źle podjętych decyzji.

Ta książka wali czytelników prawdą między oczy. Mike Tyson opowiada nie tylko o sobie, ale także o bliskich mu osobach. To opowieść wypełniona emocjami. Nie sposób podejść do niej na chłodno. Tyson rozlicza się ze swoją przeszłością, otwiera się przed nami, pokazując nam swoje radości i smutki. Pozwala zajrzeć do najgłębszych zakamarków swojej duszy. Chociaż publikacja liczy sobie ponad 600 stron, pochłonęłam ją niemal jednym tchem.

Najbardziej bolało mnie to, gdy z całą siłą uderzył mnie fakt, że Tyson przez długi czas nie miał przy sobie nikogo, kto mógłby nim potrząsnąć, gdy staczał się na dno. Wszystkim było na rękę to, że stracił nad sobą panowanie. To było bardzo przykre.

To kawał dobrze napisanej autobiografii. Pozostaje na długo w pamięci. Wstrząsa czytelnikiem, ale także daje nadzieję. Tyson musiał uporać się ze swoimi demonami, by wyjść na prostą. Nie było to łatwe zadanie, ale udało mu się. Jeśli lubicie pełne emocji autobiografie, polecam tę książkę. Pamiętajcie, nie musicie interesować się boksem, żeby ją przeczytać.

Larry Sloman, Mike Tyson
Mike Tyson. Moja prawda
Wydawnictwo Sine Qua Non
Kraków 2017

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka