Luty z Marginesami!

Kochani, zaczął się nowy miesiąc, więc sprawdźmy, co przygotowało dla nas Wydawnictwo Marginesy.

Dokument wstrząsnął amerykańskim rynkiem wydawniczym i wywołał burzliwą debatę w mediach. Od 65 tygodni nie schodzi z listy bestsellerów New York Times i sprzedał się dotąd w Stanach w nakładzie blisko 2 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstanie film w reżyserii Rona Howarda. „Elegia dla bidoków” to opowieść o dorastaniu w biednym miasteczku w Pasie Rdzy. To również napisana z uczuciem i osobistym zaangażowaniem analiza kultury pogrążonej w kryzysie – kultury białych Amerykanów z klasy robotniczej. 
Premiera odbędzie się 15 lutego!


Józef Wilkoń to artysta wielu talentów – ilustrator, rzeźbiarz, autor scenografii, grafik, którego prace możemy pamiętać z czytanych w dzieciństwie książek. Ale to przede wszystkim człowiek szczęśliwy, który w rozmowie z Agatą Napiórską, opowiada, jak wielką rolę w jego życiu odegrał przypadek. Agata Napiórska w swojej książce "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia" umiejętnie i z wyczuciem odkrywa nieznane oblicza Mistrza – człowieka i artysty. 
„Kreska zamaszysta, ale ruch musi być precyzyjny jak u chirurga. Od dawna urzekały mnie prace o zdecydowanej formie, wynikającej z dynamicznego ruchu ręką. Zwróciłem uwagę na biegłość mistrzów japońskich, którzy duży pędzel maczany w wodzie zamieniali w precyzyjne narzędzie”.

Premiera odbędzie się 21 lutego!

Była wyjątkową aktorką, modelką, kobietą, która budziła powszechny zachwyt. Stała się legendą. Wielu autorów próbowało ją opisać, prawdopodobnie nikomu nie udało się dotrzeć do prawdy. W swojej książce Sarah Churchwell porównuje dostępne opinie, a jako znawczyni tematu, publicystka i krytyczka kultury, przedstawia także swoją teorię. W ten sposób powstaje wielowymiarowy portret kobiety, która pomimo upływu czasu pozostaje ideałem piękna, ale i zagadką. "Wiele twarzy Marilyn Monroe" Sarah Churchwell wyjaśnia kontrowersje, które nawarstwiły się wokół postaci słynnej aktorki.

Premiera odbędzie się 21 lutego!

Trzecia już część sagi o losach Kurta i Szury, która zdobyła sobie liczne grono czytelników, nie tylko wśród wielbicieli serialu nakręconego na podstawie pierwszego tomu. W nowej powieści zatytułowanej "Imperium namiętności", Nermin Bezmen zabiera nas do Turcji lat 20. ubiegłego stulecia opowiadając fascynującą rodzinną historię, w której wiele wątków zostało zaczerpniętych z życia jej dziadka.

Premiera odbędzie się 21 lutego!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka