Marzec z Marginesami!

Kochani, marzec zbliża się wielkimi krokami. Co ma do zaoferowania Wydawnictwo Marginesy? Sprawdźcie sami. Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawy miesiąc. Propozycje są bardzo kuszące. Premiery wszystkich książek odbędą się 14 marca. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie.
" - Zabiłem je obie" - wyznaje na początku powieści Tom Mara, opowiadając o okolicznościach śmierci swojej ukochanej Ifigenii i asystentki Mony. Ale nic nie jest takie, jak się wydaje na wykopaliskach Krety, a fakt, że Tom  jest osobą niewidzącą, wydaje się być jego najmniejszym problemem. W nieznanych okolicznościach ginie dwójka polskich turystów, którzy mieli w plecaku cenne znalezisko. Ktoś kradnie dzieła sztuki, a Tom zaczyna otrzymywać SMSy – musi odpowiedzieć prawidłowo na zadawane pytania, w przeciwnym razie pojawią się kolejne ofiary…

Pokonała drogę z Syberii na korty najważniejszy turniejów tenisowych świata. Gdy jako siedemnastolatka odnosiła sukcesy w Wimbledonie, nikt nie spodziewał się, że kilkanaście lat później tenisistka będzie tłumaczyła się z zażywania niedozwolonych środków dopingujących. W książce "Niepowstrzymana", Maria Szarapowa  (we wspólpracy z Richem Cohenem) opowiada swoją historię, mówi o poświęceniu związanym z profesjonalnym uprawianiem sportu, ale i o trudnych chwilach, determinacji i walce o utrzymanie się na szczycie.


Herman Lindqvist, znany szwedzki dziennikarz, wieloletni zagraniczny korespondent i popularyzator wiedzy historycznej, napisał książkę ("Wazowie. Historia burzliwa i brutalna") o dynastii Wazów, która w XVI i XVII wieków połączyła dzieje państw Europy – w tym także Polski,  gdy Zygmunt III Waza został królem.
Lindqvist pisze ze swadą i ironią, przywołuje liczne anegdoty, a książkę tę czyta się niczym wciągającą sensację. Wbrew powszechnym przekonaniom – mówi Lindqvist – Szwedzi nie zawsze byli takim demokratycznym i otwartym na inność narodem. Brutalność i okrucieństwo, bezwzględność we wzajemnym zwalczaniu się, skrywane romanse i ustawiane małżeństwa, wstydliwe choroby – to wszystko opisuje w swojej książce.

Obserwacja świata w skali mikro może uspokajać, wyciszyć i staje się źródłem niesamowitych wrażeń. Takiego zdania jest Dave Goulson, brytyjski biolog, autor znany polskim czytelnikom z książki "Żądła rządzą"  i właściciel ziemi we Francji, na której prowadzi swoje badania. W książce "Łąka. Zapylacze, krwiopijcy i muchy flejtuchy" zastanawia się, nad zagadnienie: Jedzenie i seks – czy tylko o to chodzi owadom? Obserwacje łąki prowadzą do fascynujących wniosków!

Udostępnij ten post

1 komentarz :

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka