Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #123 Alex Kava "Przedsmak zła"

- Nie odkryłeś mojego sekretu, ale może ja poznam twój.

Kiedy Maggie O'Dell przybywa na swoje pierwsze w karierze miejsce zbrodni, widzi zwisające z sufitu ciało. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. Maggie nigdy wcześniej nie uczestniczyła w zbieraniu dowodów. Widziała miejsce zbrodni na zdjęciach i w swoim biurze próbowała stworzyć profil mordercy. Dochodzi do kolejnych zbrodni. Morderca zaczyna prowadzić pewnego rodzaju grę. Ile osób zginie, zanim uda się go złapać?
Kava jak zwykle nie zawodzi. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Maggie O'Dell, to nawet lepiej dla Was, ponieważ od Przedsmaku zła możecie rozpocząć swoją przygodę z nią. To będzie dobre wprowadzenie do historii. Nie uważam też, żeby osoby, które mają cały cykl za sobą, mogły odczuwać znużenie po lekturze. Nic z tych rzeczy. Ta historia wnosi powiew świeżości i uzupełnia opowieść, która jest dobrze znana.

Książkę czyta się błyskawicznie. Powodów jest kilka. Po pierwsze, rozdziały są bardzo krótkie i płynnie przeskakuje się od jednego do drugiego. Po drugie - historia jest przemyślana, wszystko ma ręce i nogi i chociaż przechodzimy z miejsca na miejsce, nie ma opcji, żeby się pogubić. Po trzecie - to jest ciekawa historia, która wciąga i trzyma w napięciu od początku do końca. Wszystko rusza z kopyta zwłaszcza po tym, jak Maggie pojawia się po raz pierwszy na miejscu zbrodni. Jednak o tym, co działo się później, musicie przekonać się sami.

Jeśli macie delikatne żołądki, momentami możecie mieć problem z lekturą, bo niektóre sceny są dość mocne. Chociażby ta, o której wspomniałam, przywołując fabułę. Sama wiele rzeczy w życiu czytałam, ale aż czułam ciary na całym ciele, gdy akcja przeniosła się na miejsce zbrodni.

Mamy tutaj wielu bohaterów, ale każdy z nich ma swoją rolę do odegrania. To nie jest tak, że pojawiają się, żeby zapełnić puste miejsce. Nie. Wszyscy są dopracowani. Wiedzą, co mają zrobić i dlaczego.

Na pewno nie będziecie się nudzić przy tej lekturze. Autorka Wam na to nie pozwoli. Najbardziej intrygującym wątkiem jest to, w jaki sposób buduje się relacja między Maggie a mordercą. Jak zakończy się gra zabójcy? Przekonajcie się sami.

Alex Kava
Przedsmak zła
Wydawnictwo HarperCollins
Warszawa 2018

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Ten i wszystkie pozostałe tytuły z serii o Maggie O'Dell to książki, przy których nie sposób się nudzić. "Przedsmak zła" to świetny wstęp do całej historii, który z pewnością zadowoli fanów tego cyklu, jak i spodoba się tym, którzy jeszcze go nie znają - idealny start. :) Polecamy wraz z Tobą!

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w koncu zapoznać się z tą Autorką!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka